92 yaşındaki Mustafa amcayı evinden çıkarıyorlar

Ali VARLI / BERLİN
06.08.2014 - 00:09 | Son Güncelleme: 06.08.2014 - 16:36

Berlin'de yaşayan 92 yaşındaki Mustafa Öz, evinin 17 aylık kirasını ödemediği için 16 yıldır yaşadığı tek göz evinden polis zoruyla çıkarılıyor.

BERLİN'de tek başına yaşayan ve bakıma muhtaç 92 yaşındaki Mustafa Öz, yaşadığı tek göz evinden hukuk zoruyla çıkarılıyor.

Aylık yaklaşık 400 Euro olan kirasını zamanında ödemediği için evsahibi tarafından mahkemeye verilen ve mahkemede davayı kaybeden 92 yaşındaki MS hastası Mustafa Öz, 16 yıldır yaşadığı Berlin Neukölln ilçesindeki evinden mahkeme kararıyla bugün çıkarılacak.

7 BİN EURO BORÇ

Daha önce ev kiralarını düzenli ödeyen, ancak MS hastalığı ilerleyince ödemelerde aksama yapan ve çoğu zaman da unutan Öz'ü evsahibi mahkemeye verdi.

Mahkemede haksız bulunan Öz, davayı kaybetti. Hakim evsahibini haklı bularak tahliye kararı verdi. Neukölln Belediyesi'nin, Öz'ün evinde kalması şartıyla biriken tüm kiraları ödeme teklifini kabul etmeyen evsahibi Öz'ü bugün icra zoruyla çıkarma konusunda kararlı gözüküyor.

Öz, kendisine bir ev bulduğunu ancak 1 Eylül'de taşınabileceğini belirterek “Bana en azından üç hafta daha süre tanısınlar. Üç hafta sonra bulunan yeni eve taşınacağım” diyerek sokağa atılmak istemiyor. Eğer Öz bugün icra zoruyla evinden çıkarılırsa evsizleri kaldığı bir yurda sığınacak. Üç hafta sonra da bulduğu yeni yerine taşınacak.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı