« Hürriyet.com.tr
MENÜ

% 90 düşme kalkar

58. Madde’nin Türk futbolunun geleceği için değişmemesi gerektiğini bir kez daha dile getiren Türkmen, “Bizim tavrımız belli ama tahminim küme düşme kalkacak” dedi.

Uğur DEMİRKIRDI / DHA
SON GÜNCELLEME

KULÜPLER Birliği’nin perşembe günü yapacağı kritik toplantı ve 26 Ocak’taki Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, “Benim tahminim yüzde 90 küme düşme kalkar” dedi. “Türkiye’de hiç kimse açık açık düşüncesini söylemiyor, ya da çok az kişi açık konuşuyor” diyen Türkmen, 58. Madde tartışmaları için şunları söyledi:

Ceza alırsak ne olacak?  

“Biz doğruları konuşuyoruz. Sadece 3 büyükler yok bu ligde. Bu lig 3 büyüklerden ibaret değil. Önemli olan Türk futbolu, UEFA’dan 5 yıl ceza alırsak ne olacak? O yüzden bizim tavrımız net. 58. Madde Türk futbolunun geleceği için değişmemeli. Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor da açık açık görüşünü dile getirdi. Ama olağanüstü kongrede benim tahminim yüzde 90 küme düşme kalkar.”

Panik havası yaratmasınlar

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın 58. Madde’nin değişimine karşı olan Galatasaray ile Trabzonspor için söylediği “Ligden çekilip, kendi aralarında oynasınlar” sözlerine Türkmen, “Havuz bozulmaz. Alıcısı hazır bu ligin. Kimse panik havası yaratmasın” cevabını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler