« Hürriyet.com.tr
MENÜ

90 dakika oynayamaz

Avrupa Ligi’ndeki rakipleri Levadia’yı hafife almamaları gerektiğini vurgulayan G.Saray Teknik Direktörü, flaş transferleri Elano’nun henüz bir maçın tamamını kaldıracak düzeyde olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Estonya’nın Levadia takımı ile bugün yapacakları UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirtirken, flaş transferleri Elano’nun henüz 90 dakika maç oynayacak seviyede olmadığını söyledi.
Rijkaard, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde dün düzenlediği basın toplantısında, Levadia’nın çok organize bir takım olduğunu ifade ederek, “Bu takımın kolay olduğunu düşünürsek, bu mantık bizi çok büyük bir yanlışa sürükler. Rakibimiz sezonun ortasına gelmiş ve kendi liginde namağlup bir takım. Ancak, kendi işimizi en iyi şekilde yaparsak bir sıkıntı doğacağını sanmıyorum” diye konuştu.
Daha çok çalışmalıyız
Yeni transfer Elano Blumer’in bugünkü maçın tamamında görev yapabilecek durumda olmadığını ifade eden Rijkaard, “Yapacağımız son antrenmanda her şey iyi giderse takımın içinde olacaktır. Şu anki durumu itibariyle 90 dakikayı çıkarması zor olabilir” dedi. Basın mensuplarının transferle ilgili sorularını yanıtlamayan Hollandalı teknik adam, “Galatasaray istediğiniz düzeye geldi mi?” şeklindeki soruyu ise, şöyle cevaplandırdı:
“Şu ana kadar değerlendirmemi yaparsam takımın performansından çok mutluyum. Benim verdiklerimi çok rahat alan bir takım. Ama tabi bunları yapmış olmamız duracağımız anlamına gelmez, daha fazla çalışmalıyız.” ? Bayram AYDIN


Bunları da Beğenebilirsiniz