Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

90 dakika baskı yap nefes aldırma

Topu kazanana kadar rakibi sıkıştıracaklarının altını çizen Milli Takımlar Teknik Direktörü “Havadan oynamak yok. İyi savunma yapıp yerden ve hızlı çıkacağız. Özellikle son paslara çok dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve İzlanda ile oynanacak karşılaşmalar için futbolcularla toplantı yaptı. Terim, iki kritik maçın analizlerini yaparak rakiplerinin zaaflarını belirledi. İlk olarak yarın karşılaşacakları Çek Cumhuriyeti’ni oyuncularına ezberletmeye çalışan başarılı hoca, özellikle rakibin taç atışları ve oyunu başlatma anlarına dikkat çekerek bu anlarda baskı kurulmasını istedi.

‘ALAN BULAMAYACAKLAR’

SATRANÇ oynar gibi hamleler yapacaklarının altını çizen Fatih Terim “Baskı yapın ve rakibi sıkıştırın. Topu kazanana kadar durmak yok. Rakip alan bulamayacak” diye konuştu. Havadan oynamamaları gerektiğini de söyleyen Terim “İyi savunma yapıp hızlı çıkacağız. Özellikle son paslara çok dikkat edin” dedi.

YETENEĞİMİZ KAZANMAYA YETER

Hiç sıkıntımız yok

1- Riva kampımız keyifli, konsantrasyonu yüksek ve uyumlu geçti. Bence hiç bir sıkıntımız yok. Tüm teknik ve sağlık ekibimiz seferber olduk.

Keyifli futbol

2- Çek Cumhuriyeti’nin genel durumunu çok iyi biliyoruz. Hedeflerimiz iki karşılaşmayı keyifli futbolla kazanmak. Bunu başaracak teknik ve zekadasınız.

Dengeli saldıracağız

3- Saldıracağız. Dengeli saldıracağız. Rakibin kuvvetli yanlarının önlemlerini alacağız. Sağ ve sol bekleri iyi yükleniyor. Oraları kapatacağız.

Duran topa dikkat

4- Alanı kapatıp orta sahada yol vermeyeceğiz. Serbest vuruşlara dikkat edeceğiz. Çek Cumhuriyeti karşısında galip gelmek için savaşmalıyız.

Kenetlenin

5- Her türlü dış etkiye kapanın. Kafanızda iki maçtan başka bir şey olmasın. Kenetlenerek Türk futbolunun ve futbolcusunun gücünü göstereceğiz.


Bunları da Beğenebilirsiniz