« Hürriyet.com.tr
MENÜ

90+6’da yenen gol Ercan’ı götürdü

Beşiktaş’a son saniye golü ile yenilen Gaziantepspor’da teknik direktörlüğe Abdullah Ercan’ın yerine Hikmet Karaman getirildi.

Zeki GÜNAY/DHA
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’a 90+6. dakikada yediği golle yenilen Gaziantepspor’da teknik direktör Abdullah Ercan’ın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Kırmızı siyahlı takımın başına Hikmet Karaman getirildi.  Hafta arası oynanan lig maçında son dakikalara 2-1 önde girmesine rağmen mağlup olan Güney temsilcisinde başkan İbrahim Kızıl’ın, Hikmet Karaman’la bir araya geldiği, bu durumu öğrenen Abdullah Ercan’ın da istifa yolunu seçtiği iddia edildi.

Konu ile ilgili konuşmam fayda sağlamaz

Ercan, kulübün internet sitesi aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Gaziantepspor’daki görevlerimizden istifa etmiş bulunuyoruz. Konu ile ilgili konuşulacak veya gösterilecek hiçbir gerekçenin şahsıma, ekibime ve Gaziantepspor’a herhangi bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Gaziantepspor’un bu sezon üçüncü hocası

Kırmızı siyahlı kulüp de “Teknik direktörümüz Abdullah Ercan ile yönetim kurulumuzun yaptığı görüşmeler sonucunda sözleşmesi karşılıklı anlaşma ile fesh edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Sezona Tolunay Kafkas ile başlayan kırmızı siyahlılar, 4. haftanın ardından takımı Abdullah Ercan’a emanet etmişti. Karaman’ın kısa süre içinde görevine başlaması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz