« Hürriyet.com.tr
MENÜ

9. ve 10. Ayak Mersin'de yapılacak

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde başlayan Dünya Offshore Şampiyonası'nın 9. ve 10. Ayak yarışları Mersin'de yapılacak. 15-16 Eylül'de Mersin Adnan Menderes Bulvarı Barış Meydanı sahilinde düzenlenecek yarışlara 10 takım ve 20 sporcu katılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Düzenlenecek yarışlar Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda gerçekleştirilecek. İki gün sürecek olan yarışların ilk günü olan 15 Eylül Cumartesi günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Grand Prix'si, yarışların son günü olan 16 Eylül Pazar günü ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Grand Prix'si düzenlenecek. Yarışmalara İtalya, ABD, Portekiz, Porto Rico, Fransa ve Türkiye'den sporcular katılacak.

Yarışmalarla ilgili açıklamada bulunan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut şunları söyledi:

"Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz bu muhteşem görsel şöleni Mersinlilerle paylaşacağız. Doğal bir tribün şeklindeki Mersin sahillerinde, sürat motorlarının seslerinin uğultusunu duyacağız. Özellikle açık deniz koşulları ile hem sporculara hem de izleyenlere büyük heyecan ve zevk veren Offshore yarışları, ulusal ve uluslararası alanda Mersin'in marka değerini arttıracak bir spor. Özellikle 2013 Akdeniz Oyunları öncesi böylesi prestijli ve seyir değeri olan bir organizasyonun Mersin'de yapılıyor olması, Mersin'in spordaki çeşitliliğini göstermesi açısından önemlidir."

Aşut, görsel şölene tüm Mersinlileri beklediklerini dile getirerek, düzenlenmesinde emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler