ERZURUM HABERLERİ

9. Uluslararası Yaz Okulu Atatürk Üniversitesi’ni Renklendirdi

IHA
10.07.2015 - 14:28Son Güncelleme :

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ'NDE ULUSLARARASI YAZ OKULU GÖSTERİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

IHA

Atatürk Üniversitesi’nde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Kültürlerarası Köprü Uluslararası Yaz Okulu” öğrencilerinin kendi ülkelerini, üniversitelerini ve kültürlerini tanıttıkları“Uluslararası Gün” Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirildi.
Öğrenciler, Üniversitelerini yaptıkları sunumlarla, ülkelerini bayraklar ve video klipleri ile, kültürlerini ise müzik ve dans performanslarıyla ve ülkelerinden getirdikleri yiyecek ve hediyelerle tanıttılar. Yaz okulunda bu yıl 14 ülkedeki (ABD, Ürdün, Tunus, Gürcistan, Belarus, Hindistan, Azerbaycan, Tayvan, Rusya, Kazakistan, Pakistan, Malezya, İran ve Fas) 23 üniversiteden rekor bir katılımla toplam 49 öğrenci bulunuyor. İki haftalık programda yer alan ders, gezi ve kültürel faaliyetlerle öğrencilere üniversite, şehir, bölge, ülke ve kültürümüz tanıtılıyor.
“Uluslararası Gün” programına üniversite öğrencileri, öğretim üyeleri ve ofis çalışanları katıldı.
Toplantının açışını yapan Dışİlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Fahri Yavuz, konuşmasında “Uluslararası Yaz Okulunun” Türkiye’de tek olduğunu, Dışİlişkiler Ofisinin en önemli programları arasında yer aldığını ve üniversitenin uluslararasılaşmasına ve tanıtımına önemli katkılar yaptığına vurgu yaparak, kurumsallaşan bu programın Atatürk Üniversitesinin bir vazgeçilmezi olarak devam edeceğini tahmin ettiğini belirtti.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Takkac, programın üniversitenin dünyaya açılmasına önemli katkılar sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Toplantı sonunda programa katılan uluslararası öğrencilere katılım sertifikaları ve bu programda elde ettikleri 4 AKTS kredisi belgesi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden 9. Uluslararası Yaz Okulu Atatürk Üniversitesi’ni Renklendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 9. Uluslararası Yaz Okulu Atatürk Üniversitesi’ni Renklendirdi haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı