« Hürriyet.com.tr
MENÜ

9 Top Amerikan Bilardo Şampiyonası

Konya'ya yeni açılan Extreme Pool&Dart ve Pool Master Cup tarafından düzenlenen 9 top Amerikan Bilardo Şampiyonası büyük ilgi gördü.

DHA
SON GÜNCELLEME

Konya'ya yeni açılan Extreme Pool&Dart ve Pool Master Cup tarafından düzenlenen ve 43 sporcunun katıldığı 9 top Amerikan Bilorda Şampiyonası ilgi gördü. 3 gün süren turnuva sonrası katıldığı bir çok şampiyonada derecesi bulunan Selim Sözen birinci olurken, yapılan bilardo gösterileri de beğeni topladı.
İşadamı Sami Erkan Köylü tarafından açılan Extreme Pool&Dart isimli salonda gerçekleştirilen şampiyonada konuşan turnuva organizatörü Ferdi Özdemir, "Bu turnuvalar 4 yıldır seri bir şekilde Türkiye'nin bir çok ilinde Pool Masters Cup adı altında düzenleniyor. Burada gerçekleştirilen özel turnuvaya aralarında milli takım oyuncuları da yer aldığı 43 sporcu katıldı." dedi.

Amerikan bilardosunun Türkiye'de çok yaygın olmadığını ifade eden Özdemir şunları söyledi:

"Bilardo artık bir kahve sporu olmaktan çıktı. Genç arkadaşlarımızı bu spora teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu turnuvalar ve oynadığımız Amerikan bilorda sayesinde sosyal bir ortam oluşturuyoruz. Türkiye'nin dört bir yerinde arkadaşlarımız oluyor. Bizler ailemizle ve yakın çevremizle bu salonlara gelip bilorda oynayabiliyoruz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler