« Hürriyet.com.tr
MENÜ

9 Şubat darbesi

Sarı kırmızılılar, "Bizi ciddiye almadılar" diyerek yönetime tepkilerini sertleştirdi. Tepkinin üzerini örtmek isteyen yönetim, idmanın saat 13.00’e, Gerets’in basın toplantısının ise 15.30’a alındığını belirtti. Ancak idmana çıkılmadı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.SARAY’daki isyan büyüyerek darbeye dönüştü! Önceki gün saat 10.30’daki idmana çıkmayan sarı kırmızılı futbolcular, dün ise paraları ödenene kadar idmana çıkmama kararı aldı.

Hafta başında belirlenen programa göre sarı kırmızılıların dün saat 10.30’da idmana çıkması gerekiyordu. Tesislere teker teker gelen futbolcular, ödeme konusunda hiçbir gelişme olmadığı için yönetime bir kez daha mesaj göndermek için yine antremana çıkmama kararı aldı.

Kendi aralarında görüşen futbolcular, "Hala hiçbir gelişme yok. Bugüne kadar ne yapsak hakkımızı alamadık. Tepkimizi sürdürmek zorundayız. Yoksa bir adım daha ileriye gidemeyiz. Kimsenin bizi ciddiye aldığı yok" görüşünde birleşti.

Neden hala ödemiyorsunuz?

Futbolcuların bu tepkisinde dün itibariyle G.Saray’a yardım kampanyasında 1 milyon 340 bin dolar toplanmasına rağmen bu paradan kendilerine ödeme yapılmaması da etkili oldu. Futbolcuların yönetime "Para da toplandı, bize niye hala ödemeye yapmıyorsunuz?" dedikleri, yöneticilerden ise "Bu parayla hangi birinize ödeme yapalım?" yanıtı aldığı öğrenildi.

Önceki gün saat 10.30’daki sabah antrenmanına saat 13.00’te çıkma kararı alan as futbolcular dün ise yine genç oyunculara dönerek "Siz çıkın idmanınızı yapın. Biz burada oturacağız" dedi. Bu gelişme üzerine yöneticiler hemen duruma müdahale etti. Bu kez isyanın üstünü örtmek isteyen yöneticiler, teknik heyet ile görüşerek, normalde saat 10.30’da yapılması gereken antrenman ile saat 13.30’da yapılması beklenen Eric Gerets’in basın toplantısını erteledi. İdmanın saat 13.00’e, Gerets’in basın toplantısının ise saat 15.30’a alındığı belirtildi. Ancak futbolcular saat 13.00’teki idmana da çıkmadı.

Emre Cimbom’da

G.Saray’daki isyana Song ile Saidou da katıldı. Afrika Uluslar Kupası’ndan elendikten sonra hafta içinde İstanbul’a gelmeleri beklenen bu futbolcular ülkelerine gitti. Kamerunlu iki futbolcu ile tam 1 aydır hiçbir yöneticinin ve teknik sorumlunun görüşmediği ortaya çıktı. Öte yandanG.Saray, Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan Emre Aşık’la anlaştı.

As takımdan 5 isim çıktı

G.SARAY Kulübü tarafından dün saat 13.00’de yapılacağı duyurulan antrenmana genç futbolcuların yanı sıra, as oyunculardan sadece Ayhan, Tomas, Okan, Hasan Şaş ve Uğur katıldı. Teknik direktör Eric Gerets’in yer almadığı basına kapalı antrenmanda futbolcuların kondisyoner Cevat Güler yönetiminde çalıştıkları kaydedildi. As futbolcuların büyük bölümü tesislere gelmelerine rağmen, antrenmana katılmadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler