« Hürriyet.com.tr
MENÜ

9 milyon euro istiyor

Sarı kırmızılı formayı giymek istediğini belirten Brezilyalı oyuncu yıllık 3 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme isterken, sarı kırmızılı yönetimin tecrübeli oyuncuya önereceği garanti para 2.5 milyon Euro olacak.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

YENİ sezon kadrosunu şekillendiren Galatasaray’da iki sezondur kiralık olarak forma giren Felipe Melo’nun kaderi bugün belli olacak. Pitbull’un bir an önce kariyerine yön vermek istemesi nedeniyle Brezilyalı futbolcunun menajeri Rodriguez Baster ile sarı kırmızılıların Sportif Direktör Bülent Tulun masaya oturacak. Galatasaray’da oynamak istediğini birçok kez söyleyen ve satın alma opsiyonunun kullanılmadığı için kırgın olan Melo, sarı kırmızılı kulüpten 3 yıllık kontrat ve 9 milyon Euro para isteyecek. Baster, Bülent Tulun arasında gerçekleşecek olan zirvede Brezilyalı futbolcunun, yıllık garanti ücretinde indirim isteyen G.Saray’dan kalmak için her yıl başına 100 bin Euro zam talep edecek.

İNDİRİME SICAK BAKMIYOR

FELİPE Melo 3 yıllık kontrat yapmakta ısrarcı olurken Galatasaray yönetiminden sezon başına garanti ücret olarak 3 milyon Euro istiyor. Geldiği ilk sezon 3.3 milyon Euro, bu sezon ise 2.9 milyon Euro bedele forma giyen futbolcu, 3 yıllık kontrat karşılığı 9 milyon euro talep ediyor. Nitekim, sezon içinde de derdini menajeri ve kulüp yetkililerine anlatan tecrübeli futbolcu, ücretinde indirimine gitmeye kesinlikle sıcak bakmıyor. Ayrıca 2 sezondur G.Saray’ın ligde elde ettiği şampiyonlukta pay sahibi olduğunu belirten Brezilyalı oyuncu, 4 milyon Euro garanti ücret karşılığında Türkiye’ye gelen Sneijder’ın aldığı parayı da kendisine baz alıp “Takımım için elimden geleni yapıyorum. Ödenen rakamlar ortada. Bu parayı hak ediyorum” görüşünü de açıkça çevresine söylüyor.

AYSAL ELEŞTİRİLERİ UNUTMADI

MELO için geçen hafta Hürriyet’e konuşan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal “Melo tüccar bir futbolcu. Onunla kontrat yapmamız için Melo’ya her maçta yüksek randıman ile oynayacağına inanmamız lazım. Melo, 40 maçın 8’inde sezon sonuna doğru iyi oynuyor. Bu mantıklı değil. Alper’i alamadık, ama en kötü ihtimalle Melo’yu alırız” demişti. Başkan Ünal Aysal’ın geçen yıl Melo’nun twitter sayfasından G.Saray başkanını eleştiren sözlerini de unutmadığı da ortaya çıktı. Sarı kırmızılıların öncelikle bugün Melo’nun menajeri ile ortak noktada buluşması halinde Juventus Kulübü ile görüşmelere başlayacak. Melo’dan Galatasaray’ın isteklerine yani yıllık 2.5 milyon Euro olarak düşünülen sezon başına garanti paraya ‘evet’ demesi halinde sarı kırmızılı kulüp İtalyanların kapısını çalacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler