Ege Haberleri

EGE

  9 Eylül'e görkemli resepsiyon

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  10 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 09 Eylül 2012 - 11:02

  İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümü nedeniyle İnciraltı Kent Ormanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir resepsiyon düzenlendi.

  Resepsiyona iş, siyaset, sanat dünyası ile askeri erkandan çok sayıda isim katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, davetlilerin masalarını tek tek dolarak konuklara ‘hoş geldiniz’ dedi. Gecede kısa bir konuşma yapan Kocaoğlu’nun, “9 Eylül’ü coşkuyla kutlayacağız. Valiliğe her zamanki gibi Türk Bayrağı çekilecek” sözleri davetlilerden büyük alkış aldı.

  KAPIDA KARŞILADILAR
  Resepsiyona eşi Türkegül Kocaoğlu ile birlikte gelen Başkan Kocaoğlu’nun yanı sıra, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakaya, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşleri davetlileri birlikte kapıda karşıladı. İzmir Vali Vekili Ardahan Totuk, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Güney Saha Deniz Saha komutanı Koramiral Atilla Kezek, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Akın Öztürk, Hava Teknik Okulları Komutanı Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, İkinci Anajet Üs Komutanı Hava Pilot Tüm General Mehmet Özlü, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, CHP İzmir Milletvekilleri Oğuz Oyan, Rahmi Aşkın Türeli, Mustafa Moroğlu, Baro Başkanı Av. Sema Pekdaş da resepsiyona katılanlar arasında yer aldı.

  9 EYLÜL İZMİR'İN VE ÜLKEMİZİN KURTULUŞU
  Konuklara hitap eden Başkan Kocaoğlu, 9 Eylül’ün önemine dikkat çekerek, “9 Eylül hepimizin bildiği gibi İzmir’in ve ülkenin kurtuluşu, ülkenin de kuruluşudur. Hasan Tahsin tarafından 15 Mayıs 1922’de düşmana ilk kurşun atıldı. Son kurşunda 9 Eylül’de İzmir’den atıldı. Bu 9 Eylül bir başka etkinlikle kutlanıyor. Alınan kararla 9 Eylül’ü İzmir Büyükşehir Belediyesi hemşerileri ile birlikte kutluyor. Bugün 09.30’da kurtuluş yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Valiliğe her zamanki gibi Türk Bayrağı çekilecek. Türk Bayrağı’nın çekilmesi konusunda Kültür ve Turizm Bakanımı Ertuğrul Günay’ın büyük çabaları oldu. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi. Kocaoğlu’nun bu konuşması davetlilerce alkışlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop-Caz orkestrası geceye şarkılarıyla renk kattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı