« Hürriyet.com.tr
MENÜ

9 canlı Kartal

Bu sezon her maçı olay olan Kartal, bu geleneği yine bozmadı. 19’da Ronaldo'nun atılmasıyla 10 kişi kalan siyah beyazlılar, 24’te Tümer'le penaltı kaçırdı. Aynı futbolcu, 53'te ilk golü atıp, 64'te kırmızı kart gördü. 79’da A.Yıldırım, skoru belirledi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BU sezon her maçı olay olan Beşiktaş, bu geleneği Denizlispor karşısında da bozmadı. Siyah beyazlı takım, iki kırmızı kartlı ve bol tartışmalı maçı iki golle kazanarak, UEFA Kupası'na katılma hedefine bir adım daha yaklaştı: 2-0. BJK İnönü Stadı'ndaki 90 dakika baştan sona kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Lig dördüncülüğü için kapışan iki takım, kazanmak için varını yoğunu ortaya koydu. Uzun süre vasat bir tempoda giden oyun, Beşiktaş'ın 9 kişi kalmasının ardından iyice hareketlendi. İzleyenlere büyük keyif veren bu bölümde Denizlispor amansız bir baskı kurarken, savunmada iyi kapanan Beşiktaş, ani ataklardan çok net gol fırsatları buldu.

9. dakikada Ali Güneş'in ortasında defansın arkasına sarkan Ronaldo, zor pozisyonda olmasına rağmen kafayı vurdu. Meşin yuvarlak kalecide kaldı,

Tümer dışarı attı

24. dakikada Veysel'in pasıyla ceza alanına giren Tümer, kaleci Souleymanou'nun müdahalesiyle kendini yerde bulunca Beşiktaş penaltı kazandı. Atışı kullanan Tümer'in vuruşunda top yan direğe çarpıp dışarı çıktı.

53. dakikada Pancu'nun pasıyla ceza alanına giren Tümer, Burak'tan sıyrıldıktan sonra vuruşunu yaptı. Kaleci Souleymanou'dan dönen topu bir kez daha şutlayan Tümer, meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu: 1-0.

78. dakikada Ersen Martin, Beşiktaş ceza sahasında Çağdaş tarafından yere indirildi. Denizlisporlular'ın penaltı itirazlarına rağmen hakem Selçuk Dereli, pozisyonu devam ettirdi.

79. dakikada Sergen, ceza sahası içindeki Ahmet Yıldırım'a "al da at" dercesine bir top attı. Bu oyuncu da kendisine yapılan bu ikramı geri çevirmeyip, mükemmel bir vuruşla topu kalecinin bacaklarının arasından filelere gönderdi: 2-0.

Bunları da Beğenebilirsiniz