ANKARA HABERLERİ

9 bin 500 polis adayı alınacak

Hürriyet Haber
07.08.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Emniyet Genel Müdürlüğü, KPSS sınavından 60 ve üzeri puan alan 500’ü kadın olmak üzere 9 bin 500 kişiyi polis yapacak. En yüksek puan alanlar çağrılacak.

Hürriyet Haber

POLİS Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM), KPSS puanına göre, dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olan 9 bin 500 öğrenci alınacak. 2008 ve 2009 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS - P3) puan türünden (60) ve üzerinde puan alan ve en az 4 yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar için, 8 ve 9. dönem polis meslek eğitimine 9 bin erkek, 500 kadın olmak üzere toplam 9 bin 500 aday asıl olarak alınacak. Ayrıca, 2 bin 700’ü erkek, 150’si kadın olmak üzere toplam 2 bin 850 aday ise yedek olarak belirlenecek.

Şahsen başvuracaklar

Adayların, ikamet ettikleri illerin emniyet müdürlüklerine 17-28 Ağustos tarihleri arasında, istenen belgelerle birlikte şahsen başvurmaları gerekiyor. Başvurular 28 Ağustos’da sona erecek. Adaylaren yüksek puandan başlanarak çağrılacak.

Değerlendirme ve seçme işlemi 3 aşamada olacak

DEĞERLENDİRME ve seçme işlemlerine, Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenerek ilan edilen bölge merkezlerinde 28 Eylül tarihinde başlanacak. Değerlendirme ve seçme işlemi üç aşamadan oluşacak.

Sıralama sonucuna göre

Polis meslek eğitim merkezlerine alınacak öğrencilerin başarı listesi, KPSS P3 puanı, değerlendirme ve fiziki yeterlik puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve kadın olmak üzere ayrı ayrı hazırlanacak. Sıralama sonucunda eşitlik olması halinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilecek. Sıralama sonucuna göre, belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın yüzde 30’u kadar aday ise yedek olarak ilan edilecek. Adayların başarı durumları 9 Ekim tarihinde “www.egm.gov.tr/egitim” internet adresinden ve il emniyet müdürlüklerince ilanen duyurulacak.

Eğitime katılacaklar 24 Eylül'de açıklanacak

ADAYLARIN, eğitime katılacakları bölge merkezleri ve tarihleri, 24 Eylültarihinde “www.egm.gov.tr/egitim” internet adresinden ve il emniyet müdürlüklerince duyurulacak. İnternet adresinden ve il emniyet müdürlüklerinde ilanla yapılan duyuru ile sonuçlar adaylara tebliğ edilmiş sayılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 9 bin 500 polis adayı alınacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı