« Hürriyet.com.tr
MENÜ

9 Adam banko

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rıdvan’ın kafasındaki F.Bahçe şekillenmeye başladı

Fenerbahçe'de kale yine Rüştü'nün. Sakatlıkları süren Ogün ve Uche'nin yokluğunda savunma Mustafa, Johnson, Alpay'dan oluşacak. Orta sahada Erkan, Sergen, Murat, Abdullah yer alacak. Tayfun, Kemalettin ve Dimas bu bölgede değişikliğe neden olabilir. Forvette ise Moldovan'ın yanı henüz boş.

Fenerbahçe'nin Almanya kampındaki üç hazırlık maçından sonra Rıdvan Dilmen'in kafasındaki 11'den 9 kişi şekillendi. Dilmen, bu isimleri resmen açıklamasa da, kamptaki seçimi ve yaklaşımı ile 9 kişinin formasının banko olduğu gözleniyor. Tabii bu bankolar mevcut kadroya göre. Sakat olan Ogün ve Uche ile henüz sözleşme imzalamayan Moshoeu ve Tayfun'un da katılmasıyla Fenerbahçe, ideal 11'ine ancak o zaman kavuşacak.

KALE RÜŞTÜ'NÜN

Kalede yeni transfer Engin'e rağmen Rüştü'nün forması garanti gibi. Savunmada şimdilik Mustafa Doğan, Johnson, Alpay üçlüsü formaya yakın görünüyorlar. Orta sahada Tayfun'un transferi çözüme kavuşursa sağ kanadın görevini bu oyuncu üstlenecek. Ancak Erkan da oynadığı maçlarda bu mevkii için iddialı olduğunu gösterdi.

DİMAS KULÜBEYE

Sergen, Murat Yakın, Abdullah üçlüsüne Kemalettin de gösterdiği performans ile katıldı. Moshoeu'nin gelmesiyle Kemalettin-Murat Yakın ikilisinden birisi kulübede kalacak. Dimas da eğer yabancı bir oyuncu alınmazsa büyük bir ihtimalle Abdullah'ın gölgesinde kalıp kulübede oturacak.

8 kişi elenecek

Forvette Moldovan'ın yanına henüz partner bulunamadı. Mevcut oyunculardan en şanslısı Preko gibi görünüyor. Ancak Dilmen, Boliç'in üzerinde de bir hayli duruyor. Çok çalışan Faruk da bu üçlüyü zorluyor. Sekiz kişinin eleneceği geniş kadroda ilk 18 için en güçlü adaylar kaleci Engin'in yanı sıra Serkan, Tufan, Saffet...

RIDVAN:

Bizde böyle harp olmaz!

Sao Paulomaçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, ‘‘Sahada adeta savaştık. Türkiye Ligi'nde böyle harp yapmayız’’ ifadesini kullandı.

Savaşan bir ekip

Fenerbahçe Teknik Direktörü Rıdvan Dilmen, oynanan üç hazırlık maçında istenilen noktaya gelemediklerini ancak savaşan, mücadele eden bir ekibin doğmaya başladığının sinyallerini aldığını belirtti. Son oynanan Sao Paulo maçını değerlendiren Dilmen'in görüşleri şöyle:

İki futbolcu hazır

‘‘Maç çok sert geçti. Türkiye Ligleri'nde böyle bir harp olacağına inanmıyorum. Bir rakibe 9 kişiyle saldırdık. Bu nedenle kaybetsek de üzülmezdim. Şu anda herkes yüzde 50 kapasite ile oynuyor. Sadece Mustafa Doğan ile Kemalettin fizik olarak hazır durumdalar.’’CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.