« Hürriyet.com.tr
MENÜ

8'li finaller İstanbul'da

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi 2012 Sekizli Final (Euroleague Women Final Eight) maçları 28 Mart-1 Nisan 2012 tarihleri arasında Galatasaray Medical Park'ın ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenecek.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü bu organizasyonu gerçekleştirme hakkını 2011'de Final Four'u düzenleyen Rusya'nın UMMC Ekaterinburg takımını geçerek kazandı.

Karşılaşmalar, Galatasaray Medical Park'ın da maçlarını oynadığı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

Sarı-kırmızılı takım, Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu'ndaki ilk iki maçında Litvanya'nın Vici Aistes ve Çek Cumhuriyeti'nin ZVVZ USK Prague takımlarını yenmeyi başarmıştı. Diana Taurasi Euroleague'de ilk haftanın en değerli oyuncusu seçilmişti.

Konu ile ilgili FIBA'nın resmi sitesine konuşan Genel Sekreter Nar Zanolin "Galatasaray, Avraupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Türkiye'nin takımlarından. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun desteğine sahip bir takım. Bu ülke ayrıca 2014 yılında Dünya Şampiyonası'nı da organize edecek" dedi.

Bu organizasyonun Galatasaray Medical Park'ın ev sahipliğinde İstanbul'da yapılacak olması nedeniyle sarı-kırmızılı takım 8'li finallere direkt katılma hakkına sahip oldu.

Daha önce, “Dörtlü Final” olarak adlandırılan ve 4 takımın katılımıyla yapılan final organizasyonu, FIBA'nın bu yıl uygulamaya koyduğu yeni formata göre 8 takımın katılımıyla, “Sekizli Final” adı altında organize edilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz