Gündem Haberleri

GÜNDEM

  89 yaşında, Atatürk'ü anlatan kitap yazdı

  A.A
  22.04.2009 - 17:17 | Son Güncelleme: 22.04.2009 - 17:17

  Devletin çeşitli kademelerinde yıllarca görev yapmış 89 yaşındaki Numan Dirlik, “Mustafa Kemal ve Kuvayımilliye” adlı kitap yazdı.

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan Dirlik, gazetecilere yaptığı açıklamada, kitabında Büyük Önder Atatürk'ün hayatı ve Kurtuluş Savaşı'nı anlattığını belirtti.
  Kurtuluş Savaşı'nın bütün ayrıntılarına yer verdiği kitabının 525 sayfadan oluştuğunu söyleyen Numan Dirlik, “Kitabımı 5 yılda tamamladım. Göz ve kulaklarımdaki sağlık sorunları nedeniyle bir sekreter de bana yardım etti. Kitaptan 3 bin adet bastırdım” dedi.

  Kitabını bitirebildiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Dirlik, şöyle konuştu:
  “Daha 5 yaşındayken Atatürk'e hayranlığım vardı. Büyüklerimden de Kurtuluş Savaşı anıları dinlerdim. Şimdi bu kitabı yazdığım için sevinç içindeyim. Bu üçüncü kitabım. Daha önce Likya Tarihi ve ders kitabı olarak okutulan turizmle ilgili bir kitabım vardı. Amacım gençlere, çocuklara Atatürk sevgisini aşılamak.”

  Ankara Üniversitesinin Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Hukuk Fakültesinden mezun olduğunu bildiren Dirlik, devletin çeşitli kademelerinde de uzun yıllar görev yaptığını ifade etti.

  Evli, 5 çocuğu ve 3 torunu bulunan Dirlik'in Fethiye'nin Çiftlik beldesindeki Çiftlik İlköğretim Okulu binasına ek olarak 8 derslikli bina yaptırdığı öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı