Ege Haberleri

  86 yıllık gelenek

  Hürriyet Haber
  30.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tanık’ların 1923’ten bu yana süregelen bayramlaşmalarından biri daha Fuar Ada Gazinosu’nda gerçekleşti. 7’den 70’e hemen herkes domuz gribi nedeniyle öpüşmeden tokalaşarak bayramlaştı.

  İZMİR’in köklü ailelerinden Tanık’ların 1923’ten bu yana süregelen bayramlaşmalarından biri daha gerçekleşti. Aile bu bayram gündemde olan domuz gribi nedeniyle öpüşmeden bayramlaştı. Organizasyonu gerçekleştiren Hamdi Tanık ile Erdal Karacasulu’nun salona girenin ellerine kolonyayla karşıladığı aile fertleri sarılıp öpüşerek bayramlaşmak yerine tokalaşmayı tercih etti. Fuar Ada Gazinosu’nda gerçekleşen kutlamaya İzmir’de ikamet eden Tanık’ların yanı sıra İstanbul ve Ankara’dan da katılım oldu. Bayramlaşma Atatürk, Cumhuriyet şehitleri ve ailenin hayatta olmayan fertleri için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

  Mesajlar okundu

  Yurt dışında ve İzmir dışında olan aile bireylerinin kutlama mesajlarını okuyan Hamdi Tanık, yeni bir bayramlaşmanın gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Hamdi Tanık, “1923’ten bu yana gecikmeye meydan vermemek için her bayramın ilk günü buluşuyoruz. Bir defa da buluşup bayramlaşıyoruz ki ailenin bayramlaşma ihtiyacı duyacağı kişilere de zaman kalsın”diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı