ANKARA HABERLERİ

85’lik divaya ayakta alkış

Haşim KILIÇ
30.03.2016 - 16:40Son Güncelleme :

Efsane grup Buena Vista Social Club Orkestrası, 2014’ten beri devam eden veda turları ‘Adios’ kapsamında, yoğun istek üzerine tekrar Ankara’da sahne aldı. MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen konserde 85 yaşındaki diva Omara Portuondo’nun performansını seyirciler her şarkının sonunda ayakta alkışladı.

Haşim KILIÇ

Son olarak 2014 yılında Ankara’da sahne alan Buena Vista Social Club Orkestrası, veda turları kapsamında yoğun istek üzerine yine Ankara’ya geldi. Orkestra, MEB Şura Salonu’nda müzikseverlerle buluştu. Konseri, Küba’nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals da izledi. Tromboncu ve grup lideri Jesus Aguaje Ramos yönetimindeki konserde diva Omara Portuondo, trompetist Guajiro Mirabal ve ut virtüözü Barbarito Torres, tres gitarında emektar Papi Oviedo, Havanalı genç piyano virtüözü Rolando Luna, kontrbasçı Pedro Pablo, Andres Coayo, Filiberto Sanchez, Alberto ‘La Noche’, soprano Luis Allemany ve grubun Carlos Calunga’sının ünlü seslendiricisi sanatçı Idania Valdez sahneye çıktı.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Gecede 85 yaşındaki diva Omara Portuondo, performansıyla büyük beğeni kazandı. Portuondo’nun Papi Oviedo ile yaptığı dans şov, izleyenler tarafından coşkuyla karşılandı. Orkestra ve Portuondo, her şarkının sonunda ayakta alkışlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 85’lik divaya ayakta alkış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 85’lik divaya ayakta alkış haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı