Ege Haberleri

EGE

  84. İEF bugün kapanacak

  Hürriyet Haber
  05 Eylül 2015 - 19:05Son Güncelleme : 05 Eylül 2015 - 19:05

  84. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapılarını bugün (6 Eylül) kapanacak. Parntner ülkenin Türkmenistan, onur konuğu ülkenin Eskişehir ve temanın "Eğitim" olduğu Fuar’ın son gününde Mabel Matiz konser

  Türkiye’nin ilk uluslararası fuarı olan İzmir Enternasyonul Fuarı 84. kez ziyaretçilerine açtığı kapılarını bugün kapatacak. 84. İEF’de "Eğitim" teması kapsanda okul öncesi eğitim kurumları, üniversiteler, dil okulları, dans kursları başta olmak üzere pek çok eğitimle ilgili kurum ve firma standlarında tanıtım yaptı. Ticari katılım, delegasyon ve etkinlikler kapsamında 52 ülkenin yeraldığı Fuar’da partner ülke Gürcistan standı büyük ilgi gördü. Kültürlerini yansınta geleneksel kıyafetlerle dans ve müzik gösterilerinin yeraldığı Gürcistan standında ülkenin firmaları ürünlerini tanıttı. Onur konuğu kent Eskişehir ise kentin özelliklerini yansıtan standıyla İzmirlilerin en çok uğradığı yer oldu.

  İEF’ye yapılan panayır eleştirlerini dikkate alan İZFAŞ yönetimi bu yıl Lozan ve 9 Eylül Kapısından girişinden itibaren ana yollar üzerinde stand kurulmasına izin vermedi. Yiyecekle ilgili standlar yıkılan eski TRT binası ve çevresinde konuşlandırıldı. Satış standları ise Lozan kapısı ile Kahramanlar Kapısı arasındaki fuad duvarlarına paralel yolda tek sıra olarak açıldı. Ancak, kültürpark merkezindeki aktivitelere uzak olan bu standlara ilgi az olunca bazı firma ve esnaflar fuarın kapanışını beklemeden ayrılmak zorunda kaldı.

  84. İEF bugün kapanacak

  84. İEF’de Çim konseleri büyük ilgi gördü. Anadolu Ateşi’nin "Troya" gösterisi, MFÖ, Şebnem Ferah, Funda Arar, Kardeş Türküler, Gökhan Türkmen konserlerini çok sayıda ziyaretçi izledi. İEF’nin son çim konserini ise Mabel Matiz verecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı