Gündem Haberleri

GÜNDEM

  82 yaşındaki kadını dövüp bileziklerini gasp ettiler

  Özgür SARI/KONYA,(DHA)
  19.10.2008 - 11:58 | Son Güncelleme:

  KONYA’da yalnız yaşayan emekli hemşire 82 yaşındaki Saime Kesikbıyık, evine gelen 2 kişi tarafından öldüresiye dövdükten sonra kolundaki bilezikleri alındı.

  Başına aldığı darbelerle ağır yaralanan Kesikbıyık’ın feryatlarını duyan komşusu ambulansa ve polise haber verdi. Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılan Saime Kesikbıyık’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Polis, yaptığı araştırma sonrası, Kesikbıyık’ı, evine temizliğe gelen kadının oğlu Süleyman Nur (25) ve arkadaşı Ekrem Çelik’in (23) döverek altınlarını aldığını ortaya çıkardı.
  Olay dün saat 16.00 sıralarında Selçuklu İlçesi Işıklar Mahallesi’nde bulunan Selikent Sitesi’nde meydana geldi. Yalnız yaşayan Saime Kesikbıyık’ın evine gelen 2 kişi iddiaya göre, zile bastıktan sonra kapıya açan yaşlı kadının üzerine saldırdı. Tekme ve yumruklarla yaşlı kadını etkisiz hale getirdikten sonra kolundaki 6 bileziği alarak kaçtı. Acılar içinde kıvranan Saime Küçük’ün feryatlarını duyan komşusu polise ve ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılan Saime Kesikbıyık tedavi altına alındı. Başına aldığı darbelerye ağır yaralanan Kesikbıyık’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

  KADININ KANI AYAKKABISINA BULAŞMIŞ

  Yaşanan olayın ardından Cinayet Büro dedektifleri çalışma başlattı. Apartman sakinlerinin verdiği ifade sonrası genç yaşta 2 kişinin apartmandan koşarak kaçtığı bilgisine ulaşan polisler, yaşlı kadını tanıyanların olayı gerçekleştirmiş olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Polis ilk olarak Kesikbıyık’ın evine temizlik için gelen Naciye Nur’un işsiz oğlu Süleyman Nur’u (25) gözaltına aldı. Sorguda suçu kabul etmeyen Nur’un bir haftadır kuruyemişcilik yapan Hasan Ağar’ın evinde kaldığını belirleyen polis araştırmayı derinleştirdi. Hasan Ağar’ı da gözaltına alan polis, Süleyman Nur ve arkadaşı Ekrem Çelik’in kanlı elbiselerle işyerine geldikleri bilgisine ulaştı. Sorguda elbiselerin yakıldığını tespit eden polis, Ağar’ın evinde yaptığı aramada da üzerinde Kesikbıyık’ın kan ve saç örneklerinin bulunduğu Ekrem Çelik’e ait ayakkabıyı buldu.

  BİLEZİKLERİ SATIP EV SİNEMA SİSTEMİ ALMIŞLAR

  Olayla ilgili delillere ulaşan polis Süleyman Nur, Ekrem Çelik ve Hasan Ağar’ı gözaltına aldı. Süleyman Nur ve Ekrem Çelik’in bilezikleri gasp ettikten sonra kuyumcuya giderek bin 700 YTL’ye bozdurdukları belirlendi. Zanlıların parayla da 3 cep telefonu ve kaldıkları eve sinema sistemi aldıkları öğrenildi. Şüpheliler yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı