Ege Haberleri

  81'lik delikanlıya özel tasarım tişört

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  29.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  31 Ağustos’ta açılacak 81’nci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaretçi rekoru bekleniyor. Bu yılki teması 'Tasarım ' olan fuar için ünlü modacılar için özel olarak tişörtler tasarladı.


  İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ile İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, 31 Ağustos’ta açılacak 81’nci İzmir Enternasyonal Fuarı’yla ilgili basın toplantısı düzenledi. Fuar’ın temasının, “yaşamın her safhasında tasarım” olduğunu belirten Aydoğan, “Partner ülkemiz Latin Amerika ülkeleri. Onur konuğu ilimiz ise İzmir gibi bir hoşgörü kenti olarak öne çıkan Hatay” dedi. 37 ilden ve 64 ülkeden katılım omlacağını belirten Aydoğan, 834 yerli, 256 yabancı firmanın stant açacağını söyledi.

  KİK kararı bekleniyor

  Yoğun tanıtımla ortalama 1.5 milyon olan ziyaretçi sayısının artacağını vurgulayan Aydoğan, “Bu sene ziyaretçi rekorunun kırılacağına inanıyorum” dedi. Fuarın ana teması olan “tasarım” kapsamında ünlü modacıların tasarladığı tişörtlerin de satılacağını kaydeden Aydoğan, gelirin de 2013’teki Engelsiz İzmir Konferansı’na harcanacağını bildirdi.
  Aydoğan ayrıca Gaziemir’de yapılması planlanan yeni fuar alanı için Kamu İhale Kurumu kararının beklendiğini hatırlatarak, “Proje herhalde yakında başlar. 300 milyon TL’lik yatırım İzmir’e de hareket getirecektir” dedi.

  İEF’den kısa notlar

  * Ana sponsoru TANSAŞ
  * 16.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
  * Gıdadan otomobile iş makinelerinden termal ve sağlık turizmine, ticaret odalarından sivil toplum kuruluşlarına kadar 19 grup fuarda yerini alacak.
  * Giriş ücreti tam 2 TL, öğrenci 1 TL.
  * Özgür Mansur ve Simay Bülbül’ün tasarladığı tişörtler satılacak.
  * Motosiklet ve bisiklet tutkunlarına özel hol açıldı.
  * ‘Road Show Area’ alanında da 10’u aşkın TIR yer alacak.
  * Her gece bir yıldız konuk olacak.
  * Sinema, söyleşi, sergi, tiyatro, yarışma, dans çocuk ve gençlere yönelik 30 farklı etkinlik gerçekleştirilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı