ÇANAKKALE HABERLERİ

81 ilden 81 öğretmen Çanakkale'de buluştu

DHA
29.03.2017 - 12:05Son Güncelleme :
DHA

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün '81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale'de Buluşuyor' programı kapsamında 81 öğretmen Çanakkale'ye geldi.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Necat Altıok ile 81 ilden gelen öğretmenler iki gün Çanakkale'de kaldı. Çanakkale'deki ilk gün öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Erdal Doğancı, Şube Müdürü Önder Yılmaz ile birlikte Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Seyit Onbaşı'nın tek başına destan yazdığı Rumeli Mecidiye Tabyası, Şehitler Abidesi ve Yahya Çavuş Şehitliği'ni ziyaret etti. Öğretmenler ardından Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Simülasyon Merkezi, 57'nci Alay Şehitliği ve Conkbayırı Bölgesi'ni ziyaret etti. Şehitlik gezisinin ardından öğretmenler, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile yemekte bir araya geldi. Çanakkale gezisinin ikinci gününde öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Erdal Doğancı'nın ev sahipliğinde Troia Antik Kenti'ni gezdi. Ardından öğretmenler şehir merkezinde Aynalı Çarşı, Çimenlik Kalesi ve Kordon Boyu'nu gezdikten sonra kentten ayrıldı.

Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden 81 ilden 81 öğretmen Çanakkale'de buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 81 ilden 81 öğretmen Çanakkale'de buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı