Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

800 milyar isterim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Amokachi, iki yıl için istediği transfer ücretini Beşiktaş Yönetim Kurulu'na açıkladı. Rakamı fazla bulan yönetim, eski Genel Sekreter Serdar Bilgili'yi devreye soktu.

Beşiktaş'ın Nijeryalı futbolcusu Daniel Amokachi, siyah beyazlı yönetimden iki yıl için 800 milyar lira isteyince yönetim kurulu transferin bitirilmesi için eski yönetici Serdar Bilgili'yi devreye soktu. Beşiktaş'tan ayrılmak istemediğini kaydeden Amokachi, ‘‘5 kulübün teklifini reddettim’’ dedi.

Bir hafta önce İkinci Başkan Recep Yazıcı, Süleyman Seba ve Tankut Dinç ile konuştuğunu söyleyen Amokachi fiyatının 800 milyar olduğunu ifade etti ve yönetimden olumlu yanıt aldığını, Fransa'da yapılacak Dünya Kupası maçlarına kadar da Beşiktaş dışında başka bir kulüp ile görüşmeyeceğini açıkladı.

Yönetim bunun üzerine Amokachi'nin transfer ücretinin düşürülmesi için eski Genel Sekreter Serdar Bilgili'ye tam yetki verdi. Bilgili, Beşiktaş'ın hizmetinde olduğunu ve Amokachi ile pazartesi günü bir görüşme yaparak Nijeryalı futbolcuya Dünya Kupası maçları sonrası sözleşme imzalatacağını söyledi.Bunları da Beğenebilirsiniz