80 tutuklunun hücresi arandı

PARİS / CİHAN
27 Ocak 2015 - 10:56Son Güncelleme : 27 Ocak 2015 - 10:59

Fransa'da çoğunluğu terör saldırısı hazırlığında olmaktan tutuklananların hücrelerinde yapılan aramada; cep telefonu, hafıza kartı ve bilgisayar malzemelerine ulaşıldı.

Paris'teki terör saldırılarından sonra cezaevi yönetimleri en tehlikeli olarak adlandırdığı yaklaşık 80 tutuklunun hücresinde arama gerçekleştirdi.

Charlie Hebdo saldırganlarından Şerif Kouachi ile Yahudi marketine yönelik saldırı gerçekleştiren Amedy Coulibaly'nin yakın arkadaşı Cemal Beghal'in hücresinde yapılan aramada cep telefonu bulunduğu kaydedildi.

Paris'teki Amerika Büyükelçiliği'ne saldırı hazırlığında olmakla suçlanan Beghal'in telefonu incelemeye alınırken saldırılardan önce Kouachi ve Coulibaly ile irtibata geçip geçmediğinin araştırıldığı belirtildi.

Ayrıca 1995 yılında Saint-Michel metro istasyonuna yönelik bombalı saldırı gerçekleştiren Raşid Ramda'nın hücresinde gerçekleştirilen aramada da SIM kart ve hafıza kartı ele geçirildi.

2012'de Fransa'ya yönelik bombalı saldırı hazırlığında olduğu belirtilen Cannes-Torsi örgütünün liderinin hücresinde de cep telefonu ve hafıza kartının bulunduğu kaydedildi.

Ele geçirilen materyaller incelemeye alınırken, hapishaneye cep telefonlarının nasıl sokulduğu araştırılıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı