GeriSpor 80 porsiyon ciğer, 15 porsiyon köfte yediler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

80 porsiyon ciğer, 15 porsiyon köfte yediler

649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri kapsamında gösteri amaçlı güreş yapmak için Edirne'ye gelen sumo güreşçileri, gittikleri lokantada 80 porsiyon tava ciğeri,15 porsiyon köfte yedi.

10 kişilik sumo güreşi ekibi ile birlikte Edirne Vali yardımcısı Abdullah Arslaner, Edirne Belediye Başkan yardımcısı Namık Kemal Döleneken ve tercümandan oluşan 13 kişi, hep birlikte bir lokantaya gitti. Burada misafirlere 10 garson hizmet etti. Vali yardımcısı Arslaner, Başkan yardımcısı Döleneken ve tercüman birer porsiyon ciger yedi. Ancak ağırlığı 100 ile 200 kilo arasında dağişen 5'i Sumo güreşçisinin de aralarında bulunduğu 10 kişilik Japon ekibi toplam 14 kilodan pişirilen 80 porsiyon Edirne tava ciğeri, 15 porsiyon köfte, salata, yoğurt, ve tatlı yedi. Japon konuklar son olarak çay içti.

Tava ciğerini çok beğendiklerini söyleyen Sumo güreşçileri, ülkelerine dönmeden önce tekrar tava ciğer yiyeceklerini söylediler. Konuk Sumo güreşçilerini ağırlamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Lokanta Müdürü Bahri Dinar, "13 kişilik ekibe 80 porsiyon tava ciğeri ve 15 porsiyon köfte sunduk."dedi.

Selimiye Camii meydanında akşam gösteri güreşi yapacak olan Sumocular, yarın da Er Meydanı'na inecek ve Kırkpınar'ın efsane Başpehlivanlarından Ahmet Taşçı ile gösteri amaçlı bir güreş tutacak.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle