Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

80’li yıllar

Şöyle bir zamanda yolculuğa çıkıp, 25 yıl öncesine gidiyoruz bugün...

İstanbul gece hayatı o zamanlar günümüzdeki gibi hareketli değil. Elit isimlerin boy gösterdikleri popüler adres sayısı, bir elin parmaklarını geçmiyor. İşte o mekanlardan bir görüntü... Delikanlılık çağındaki Ali Karacan, arkadaşı Ayşe Germen’le gittiği kulüpte bara yaslanmış, etrafı kesiyor. Kumaş pantolon ve saçları o günün modası... Ayşe Germen de 18’inde genç bir kız... Ürkek bakışlarla çevresinde olup bitenleri, dans edenleri izliyor. Fuji Film Türkiye Mümessili Mehmet Garan ise kendinden geçmiş, muhtemelen o yılların popüler müzik gruplarından Doors’un ve Fleetwood Mac’in hareketli şarkıları eşliğinde dans konusundaki hünerlerini sergiliyor pistte...

Antalya’da sergi açtı

İsmail Acar, geçtiğimiz hafta Antalya’daki AHK Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de, Ayfer Toprak’ın katkılarıyla bir sergi açtı. Haldun Kilit ve Çağla Cabaoğlu’nun ortak açtıkları galerideki serginin açılışını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel yaptı. 65 parça eserin bulunduğu sergi 15 Mart tarihine kadar açık kalacak.

Botoks etkisi

BJK eski menajeri ve eski futbolcu Sinan Engin’in eşi Ayşe Karasu Engin’e geçtiğimiz akşam Kuruçeşme Divan’daki düğünde rastladım. Daha ilk bakışta yüz hatlarındaki değişim dikkatimi çekti. Birkaç ay öncesine oranla çok daha genç ve hoş görünüyordu. Duyduğuma göre Ayşe Hanım’daki bu değişimin nedeni, arkadaşlarının tavsiyesine uyup botox yaptırmasıymış.

Zırhını kuşanmış

Eda Taşpınar, trendlerin yakın takipçisi... Moda neyi gerektiriyorsa, hiç düşünmeden uyguluyor. Sık sık imaj yenileyen Taşpınar, şu sıralar da saçlarıyla dikkat çekmekte... Rasta yaptıranlara özenen ve modanın gerisinde kalmak istemeyen Eda Hanım, çılgın saç modeliyle ilk kez geçtiğimiz akşam Ortaköy’deki Blackk’te kendini gösterdi. Sevgilisi Nurettin Hasman’la gittiği kulüpten çıkışta, tüm meraklı gözler üzerindeydi. Zırh şeklindeki bluzunun özel tasarım olduğu da her halinden belliydi...

Enerjisi bitmiyor

Salı günleri Akrep Nalan’ın program yaptığı Nişantaşı’ndaki Shu Bar, hemen her gece dolup taşmaya devam ediyor. Bunda Mostafa Toner imzalı başarılı dekorasyonun, işletmecisi Aykut Kutluel’in ve ona her anlamda büyük destek veren eşi Senem Hanım’ın payı büyük... Özellikle Senem Hanım’ın enerjisine şaşmamak mümkün değil. Bir yandan kendi işini yani organizasyon ve halkla ilişkiler mesleğini sürdüren, bir yandan Çelik’in menajerliğini ve Seray Sever’in basın danışmanlığını yürüten Senem Kutluel, her boş vaktinde de Shu’ya koşup eşine işlerinde yardımcı oluyor.

Sunal çok ciddi

Ali Sunal, yaklaşık iki yıldır Ebru Erkal’la birlikte... Sevgililere geçtiğimiz gece Harbiye’deki Banlieu’de, baş başa yemek yerlerken rastladım. Ertesi gece ise Blackk’te karşıma çıktılar. Duyduğuma göre bu beraberlik hızla nikah masasına doğru gidiyormuş. Zaten Ali Sunal, bundan arkadaşı Kerem Alışık’a da söz etmiş ve bu sefer aradığı insanı bulduğunu, artık evlenmeyi düşündüğünü söylemiş.

New York’a döndü

Yosun Mermerci, yılbaşı ve bayram tatili için geldiği İstanbul’dan yaşadığı New York’a önceki gün döndü. Yosun Mermerci, New York’ta yaşayan arkadaşlarına ve kocası Olivier Reza’nın ailesine Kapalıçarşıdan aldığı otantik hediyeleri götürmüş. Tesbih ve halılar bu hediyeler içinde ilk sıradaymış.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI