Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  8 yılda sadece 2 e-posta

  Hürriyet Haber
  22 Şubat 2011 - 14:39Son Güncelleme : 22 Şubat 2011 - 07:28

  Garip itiraf: Tam 8 yıl boyunca dünya devi ülkeyi yönetirken sadece 2 tane e-posta atmış.

  Amerika'nın eski başkanlarından Bill Clinton, New York'ta yapılan gelişen ve gelişmekte olan uluslardaki teknolojinin rolünden bahsedilen Wired for Change isimli konferansa sürpriz konuk oldu.

  Kendisinin teknolojiye biraz uzak kaldığını itiraf eden Clinton başkanlık hayatı boyunca yalnızca iki e-posta attığını, bunlardan birinin Adriyatik'teki askerlere diğerinin ise 77 yaşında uzaya çıkan John Glenn'e olduğunu söyledi. Ancak 1993 yılında internette yalnızca 50 sitenin olduğunu ve cep telefonlarının da çok ağır olduklarını sözlerine ekledi.

  Teknolojinin gelişmekte olan ülkelerde kurumları ortaya çıkartmakta çok büyük rol oynadığını dile getiren Clinton, Haiti'den yeni geldiğini ve orada teknolojinin hem banka sisteminin yardımına koştuğunu hem de bilgi paylaşımında büyük rol oynadığını da söyledi. Clinton gelişmiş ülkelerde ise teknolojinin kurumlara yenilik getirmesi gerektiğini düşünüyor; "Fakir ülkelerde zorluk kurumları inşa etmek. Zengin ülkelerdeki zorluk ise kurumsal reformlar yapmak."

  HAFIZALARA KAZINAN 53 KLASİK ATARİ OYUNU

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı