« Hürriyet.com.tr
MENÜ

8 yıl sonra Ayhan Şahenk'te

Efes Pilsen Basketbol Takımı, Fransız temsilcisi Entente Orleanaise ile 26 Kasım Perşembe günü oynayacağı ULEB Avrupa Ligi maçıyla 8 yıl sonra Ayhan Şahenk Spor Salonu'na Avrupa Kupası karşılaşmasına çıkacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki son Avrupa Ligi maçını 7 Kasım 2001'de İspanya'nın Unicaja Malaga takımı ile oynayan ve rakibini 75-71 mağlup eden Efes Pilsen, Avrupa arenasındaki Entente Orleanaise ve Lietuvos Rytas karşılaşmaları için Ayhan Şahenk Spor Salonu'na geri dönüyor.

Efes Pilsen, 1999-2000 ve 2000-2001 sezonlarında Avrupa Ligi maçlarının büyük bir bölümünü Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynayarak her iki sezonda da dörtlü finale kalıp, üçüncülüğü elde etmişti.

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, yaptığı açıklamada, “Ayhan Şahenk Spor Salonu, bizim Türkiye Ligi maçlarımızı oynadığımız salon. Alışık olduğumuz zeminde ve potalarda oynayacağız. Seyircimize her zamanki gibi çok ihtiyacımız var. Avrupa Ligi'nde 'Top 16'ya kalmak için yapacağımız atılımı bu maçla birlikte başlatmamız gerekiyor. Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda tamamen dolu tribünler önünde oynayıp, bu önemli karşılaşmayı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Efes Pilsen'in daha önceki ULEB Avrupa Ligi maçlarını oynadığı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, 13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası nedeniyle yaklaşık bir ay boyunca Avrupa Ligi ve Beko Basketbol Ligi karşılaşmaları oynanamayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz