« Hürriyet.com.tr
MENÜ

8 yaşında babasının menajeri oldu

Spor Toto Süper Ligin yeni takımı Elazığspor, sezon başında Fenerbahçe ile yollarını ayıran Fabio Bilica’yı kadrosuna katarken, bu transferin mimarı ise 8 yaşında bir kız çocuğu oldu.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

İtalya’nın La Gazzetta Dello Sport gazetesi, bu transfer olayının perde arkasını yazarken, bir dönem İtalya’da top koşturan Bilica ile Elazığspor yöneticileri arasında bağlantıyı kuran kişinin Brezilyalı oyuncunun kızı Caroline olduğunu ifade etti.

Hikâyenin tamamı ise şöyle;

Elazığspor yetkilileri Fabio Bilica ile görüşmek için telefona sarılır ancak sadece Portekizce konuşan 33 yaşındaki oyuncu ile kulüp arasında tercümanlık görevini çok iyi derecede Türkçe bilen Caroline üstlenir

Transferin tüm detaylarını babasına ve Elazığspor kulübüne ileten Caroline, her iki tarafın karşılıklı olarak anlaşmasında başrol oynar.

Elazığspor kulüp genel müdürü Ömer Kızılkoca’da bu ilginç transfer hikayesini doğruladı. Kızılkoca, “transfer görüşmelerimiz esnasında kızı ile görüştüğümüz doğrudur. Caroline konuşmalarımızda bizlere yardımcı oldu. İmza günü ise menajeri ve tercümanıyla birlikte geldi” dedi.

Caroline yeşil sahaların gördüğü en genç ve en hızlı menajer olarak tarihteki yerini almış oldu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz