TRABZON HABERLERİ

8 Tır dolusu eğitim malzemesi Suriye’ye gönderildi

DHA
28.03.2017 - 16:44Son Güncelleme :
DHA

TRABZON(DHA) - Suriye’de, Fırat Kalkanı harekâtı sonrası oluşturulan terörden arındırılmış bölgelerde ihtiyaç duyulan eğitim malzemeleri 8 Tır'la yola çıktı.

Suriye’de Azez, Çobanbey, Jerablus ve El-Bab bölgelerinde yürütülmekte olan güvenli bölge oluşturma çabalarının tam anlamıyla olumlu neticeye ulaşabilmesi, hayatın normal işleyişine dönebilmesi için Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ve 18 ilçenin de katılımıyla eğitimde kullanılacak malzemeler toplandı. Sıra, masa, boya, projektör, bilgisayar, yazıcı, dolap, kırtasiye malzemesi, koltuk ve eğitim-öğretimde kullanılan tüm malzemelerle doldurulan 8 Tır’ın hareketi öncesinde açıklama yapan Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, “ Ülke genelinde başlatılan ve devam eden yardım toplama kampanyası neticesinde, on sekiz ilçemizin desteğiyle sekiz Tır dolusu okul malzemesi toplandı. Suriye’deki Azez, Çobanbey, Jerablus ve El-Bab gibi şehirlerde eğitim ve öğretimi yeniden canlandırmayı ve hayatın yeniden normale dönmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz” dedi, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşma sonrasında araçlar Suriye'ye gitmek üzere hareket etti.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden 8 Tır dolusu eğitim malzemesi Suriye’ye gönderildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 8 Tır dolusu eğitim malzemesi Suriye’ye gönderildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı