Gündem Haberleri

  8 saatte 3 yangın çıktı, nedeni bulunamadı

  Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)
  30.10.2008 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Sakarya'da emekli komisere ait evde 8 saat içinde 3 yangın çıktı ve eşyalar kullanılmaz hale geldi. Polis, itfaiye ve elektrik görevlileri yangının nedenini anlayamadı.

  Emekli komiser Salih Koruyucu'ya ait 3 katlı evde geçen ay ‘Kadir gecesi' çıkan ilk yangın ardından Ramazan bayramından 2 gün sonra yeniden yangın çıktı. Geçen hafta salı günü çıkan 3'üncü yangın ardından dün de 8 saat arayla 3 kez yangın çıktı. Dün saat 07.30 sıralarında başlayan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldükten sonra saat 12.00 ve 15.00 sıralarında 2 yangın da çıktı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ve asayiş şubesi ekipleri peş peşe çıkan yangınlar üzerine eve gelerek inceleme yaptı. Birçok eşya kullanılmaz hale gelen evde yangınların çıkış nedeniyle ilgili bulguya rastlayamadı.

  Aynı evde oturan emekli komiser Salih Koruyucu'nun oğlu, 17 yaşındaki Samet Koruyucu şunları anlattı:
  “Sabah gözlerimizi yoğun dumanla açtık. Ne olduğunu anlamadan evimizin çeşitli yerlerinden ateş aldığını gördük. Komşular ve itfaiyenin gelmesiyle yangını söndürdük. Evi temizlemeye çalışırken bu kez de öğle saatlerinde üst katta oturan dedemlerin banyosunda bulunan duş kabinde yangın çıktı. Burayı da söndürdük. İtfaiye evimizde inceleme yaparken Doğalgaz firması yetkilileri doğalgazı, elektrikçiler mahallede bulunan direkteki kabloları koparıp elektrikleri kesti. Ev gördüğünüz gibi sular altında. Ne yapacağız diye düşünürken evden yine dumanlar çıkmaya başladı. Komşularla birlikte eve girdiğimizde ıslak olan koltukların yandığını gördük. itfaiyenin de gelmesiyle ateşi zor söndürdük. Biz de bu olaya bir anlam veremiyoruz.”

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri yangınların çıkış sebebinin bilinmediğine ilişkin rapor hazırladı.

  Aynı evde çıkan 3 ayrı yangına tanık olan mahalle sakinleri alevleri bir türlü söndüremediklerini belirtirken, koltuğun bir tarafı sönerken diğer yerlerinin tutuştuğunu söyledi.

  Adapazarı'nın Taraklı İlçesi'nde 3 yıl önce Şaban Erkal ve ailesinin oturdukları 4 ayrı evde 13 kez yangın çıkmıştı. Alevlerin peşlerini bırakmadığı Erkal ailesine ilçede kimse kiralık ev vermeye yanaşmayınca aile belediye lojmanına yerleştirilmişti. Lojmanın kapısında da itfaiye ararözü bekletilmişti. Yangınlar bir süre sonra kesilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı