« Hürriyet.com.tr
MENÜ

8 raket ilk Slam'inde

Amerika Açık elemelerinde mücadele eden tenisçiler arasında sekizi için 2012 turnuvası ayrı bir anlam taşıyacak. Zira bu tenisçiler, hayatlarındaki ilk Slam ana tablosuna bu yıl Amerika Açık'ta ulaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erkeklerde Japonya'dan Hiroki Moriya (ATP: 229), Arjantin'den Guido Pella (ATP: 150) ve Guido Andreozzi (ATP: 223) ile Belçikalı Maxime Authom (ATP: 193) üç tur geçip adlarını ana tabloya yazdırdılar.

Klasmanda 485 numarada yer alan eski NCAA şanmpiyonu Bradley Klahn ise, elemeden çıkan klasmanı en düşük tenisçi oldu. Ancak Klahn, iki yıl önce Amerika Açık'ta wild-card ile oynamış, ama Sam Querrey'e dört sette yenilmekten kurtulamamıştı. Klahn gibi daha önce bir kez wild-card ile ana tablo gören ABD'li Rhyne Williams da bu kez elemeden vize alma başarısı gösterdi.

tenisdunyasi.net'in haberine göre; kadınlar elemelerinde ise İtalyan Nastasia Burnett (WTA: 155), 1995 doğumlu ABD'li Samantha Crawford (WTA: 294), İsrail'den Julia Gluşko (WTA: 163) ve Ukraynalı Elina Svitolina (WTA: 164) ilk slam ana tablolarını yakaladılar. İki ay önce Wimbledon'a wild-card ile katılarak slam siftahı yapan 205 numara Britanyalı Johanna Konta ise bu defa elemeyi geçerek 128 arasına adını yazdırdı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.