Gündem Haberleri

GÜNDEM

  8 Ocak Perşembe İstanbul'da okullar kar tatili mi? (Valilikten açıklama)

  Hürriyet Haber
  08.01.2015 - 10:22 | Son Güncelleme: 08.01.2015 - 10:21

  İstanbul Valiliği'nden son dakika açıklaması... 8 Ocak Perşembe günü İstanbul'da okullar açık mı yoksa tatil mi olacak? İstanbul'da bugün okulların tatil edilmesi ve kar yağışınının etkili olarak İstanbul dolaylarında yağması İstanbul'da yarın okulların tatil edilip edilmeyeceği sorusunu getirdi. Peki, okullar 8 Ocak Perşembe günü tatil olacak mı?

  İstanbul'da okullar bugün (8 Ocak Perşembe) için de tatil edildi. Valilikten akşam saatlerinde yapılan ilk açıklamada okulların tatil olmadığı duyurulmuştu. Daha sonra 2'nci bir açıklama daha yapıldı, don ve buzlanma nedeniyle okulların tatil edildiği duyuruldu.

  İlk açıklamada "Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre perşembe günü itibariyle İstanbul'da kar yağışının etkisini yitirmesi beklendiğinden 8 Ocak'ta tüm eğitim kurumlarında öğretime devam edileceği" belirtilmişti. Buz ve donlanma nedeniyle daha sonra tatil kararı alındı. İşte valiliğin son açıklaması:

  İSTANBUL'DA OKULLAR BUGÜN DE TATİL

  İşte İstanbul Valiliği'nden son dakika açıklaması:

  Don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime-öğretime bir gün ara verilmiştir.

  8 Ocak Perşembe İstanbulda okullar kar tatili mi (Valilikten açıklama)

  Son hava tahmin raporunda, İstanbul ilinde öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar il genelinde aralıklı ve yoğun olmasının beklendiği ayrıca sıcaklığın mevsim normallerinin 4-5 derece altında seyrederek eksi değerlere düşmesi sonucunda ve buzlanma olacağı, kuvvetli rüzgarın da etkisiyle zaman zaman tipiye dönüşerek kar yağışının miktar ve etkisinin artarak yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği bildirilmiştir.

  Araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbul'un özel durumu ve öğrencilerimizin sağlığı göz önüne alınırak herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 08 Ocak 2015 Perşembe günü de bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür.

  Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı