Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

8 milyon Euro kiraya mı gidiyor

Sözleşmesi devam eden 11 yabancı futbolcusundan Gordon Schildenfeld ve Tomas Zapotocny ile yollarını ayıracak olan siyah beyazlı yönetim, Delgado’nun da katılmasıyla oluşacak kontenjan sorununu Tabata’yı kiraya vererek çözmeyi planlıyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
SEZONU kupasız kapatan Beşiktaş’ta yönetim gelecek yılların planlamasına şimdiden başlarken ilk olarak astronomik ücret alan futbolcuların durumunu masaya yatırdı. Sözleşmesi devam eden 11 yabancı futbolcusundan başka takımlarda kiralık olarak forma giyen Gordon Schildenfeld ve Tomas Zapotocny ile yollarını kesin olarak ayırma kararı alan siyah beyazlılar, sakatlığı nedeniyle sözleşmesi dondurulan Matias Delgado’nun da takıma katılmasıyla kontenjan sorunu yaşayacak. Şimdi siyah beyazlıların merak ettiği bir soru var: “Delgado dönünce ne olacak?”

Tello kararsızlığı

Beşiktaş yönetimi, bu durumda en azından mevcut yabancılardan biriyle daha vedalaşmak zorunda. Defansta Sivok-Ferrari, orta sahada Ernst-Fink, forvette Bobo-Holosko ikililerinden memnun olan teknik direktör Mustafa Denizli’nin Tello konusunda kararsız olduğu ancak Şilili futbolcuyla devam kararının çıkmasının beklendiği ifade edildi.

Arjantinli garanti verdi

Bu durumda gönderilme ihtimali en yüksek futbolcu Rodrigo Tabata olarak gösteriliyor. Sezon başında Gaziantepspor’dan 8 milyon Euro gibi astronomik bir bonservis ücretiyle transfer edilen, kendisine de yıllık 1.3 milyon Euro ödenen Brezilyalı futbolcudan beklediği verimi alamayan siyah beyazlıların sambacıyı başka bir takıma kiralık olarak gönderileceği konuşuluyor.

Tabata’nın kiraya verilmesi konusu siyah beyazlı yönetimde fikir ayrılığına neden olurken teknik direktör Mustafa Denizli’nin sakatlığı düzelen ve oynayabilecek duruma gelen Delgado’dan faydalanacağını açıklaması ile sorun büyük ölçüde çözüldü. Arjantinli futbolcunun siyah beyazlı yönetime, “Sakatlığım geçti. Önümüzdeki sezon takıma faydalı olacağım” diyerek garanti verdiği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz