Gündem Haberleri

GÜNDEM

  8 milletvekiline ‘dokunma’ fezlekesi

  Hürriyet Haber
  05 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2000 - 00:01

  TBMM Başkanlığı'na sunulan fezlekelerle, 8 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması istendi. Fezlekelerin 3'ü MHP, 2'si FP, 2'si ANAP ve 1'i de DSP milletvekili hakkında düzenlendi.

  Fezlekelerde, ‘Görevli memura müessir fiil’ suçunu işlediği gerekçesiyle FP Ağrı Milletvekili Celal Esin, ‘Görevi kötüye kullanma’ suçunu işlediği gerekçesiyle FP Amasya Milletvekili Akif Gülle'nin dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor.

  ‘Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ iddiasıyla ANAP Teşkilat Bakanı Ersin Taranoğlu ile ‘Görevini kötüye kullanma’ iddiasıyla ANAP Antalya Milletvekili Cengiz Aydoğan'ın yanısıra, ‘Karşılıksız çek düzenleme’ suçunu işlediği gerekçesiyle MHP İçel Milletvekili Yalçın Kaya, ‘Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu yaralamaya neden olmak’ suçunu işlediği iddiasıyla MHP Malatya Milletvekili Basri Coşkun ve Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un da ‘298 sayılı Seçim Yasası’na muhalefet' suçundan dokunulmazlığının kaldırılması öngörülüyor.

  Diğer dokunulmazlık fezlekesinde ise DSP Tunceli Milletvekili Bekir Gündoğan'ın ‘1567 sayılı Türk Parasının Kıymetini Koruma Yasası’na muhalefet' suçunu işlediği iddiasıyla düzenlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı