8 kişilik bir masanın fiyatı 40 bin Euro’yu buluyor

YORGO KİRBAKİ
22.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

EKONOMİK kriz dünya turizminin önemli merkezlerinden biri olan Yunanistan’ın Mikonos Adası’nı teğet geçti.

Dünya jet sosyetesinin de gözde tatil mekanlarından biri olan Mikonos Adası’nın ünlü Nammos plajında 25 Temmuz’dan itibaren düzenlenecek konserlerde yer bulmak mümkün değil. Nammos’da konser geceleri Yunan dj Vasilis Çilihhristo ile başlayacak. DJ’ye yakın masalar, 8 kişi için 40 bin Euro’yu buluyor. Daha gerideki masaların fiyatı ise 625 Euro. Mekanda en pahalı içki ise şampanya. Özel üretim bir şişe şampanyanın fiyatı 12 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor.

CİRO 1.5 MİLYAR EURO
31 Temmuz’da ünlü Yunan sanatçı Andonis Remmos, Fransız sanatcı Dany Brillant ile birlikte vereceği konserin yemekli fiyatı ise 1000 Euro. Dünya jet sosyetesinin tercihleri arasında yer alan Mikonos’un merkezinde açılan “Hakkasan” adlı Çin restoranında haftalar sonrası için rezervasyon yapılıyor. Birkaç gün içinde 2 bin müşteriye hizmet verilen restoranda bir tabak Çin ördeği 290 Euro. Tabak, 30 gram Beluga havyarı ile birlikte servis yapılıyor. Dünyada 9. şubesini Mykonos’da açan “Hakkasan”ın menüsünde taze balık da var. Restoranın içinde mutfak kapandıktan sonra sabahın ilk saatlerinde açılan “privet club” da bulunuyor. Mikonos’da mekanların yaz sezonu cirosu 1.5 milyar Euro’nun üzerinde. Adada bir taksicinin Haziran-Ağustos dönemindeki geliri yaklaşık 60 bin Euro.

BANKALAR AÇILIYOR
Yunanistan’da, sermaye çıkışı denetimi nedeniyle 29 Haziran’dan beri kapalı bankalar bugün açılacak. Başbakan Aleksis Çipras’ın Yunanistan’ın Euro’da kalması uğruna kabul ettiği 13 milyar Euro’luk kemer sıkma ve tasarruf tedbirleri de bugünden itibaren uygulanmaya başlayacak. Üç hafta kapalı kalan bankalar bugün açılmakla birlikte 60 Euro olan günlük nakit çekme sınırlaması devam edecek.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı