Gündem Haberleri

  8’inde 17’nci kez yakalandı

  Orhan SAAT/İSTANBUL
  23.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hırsızlık ve kapkaçtan 16 suç kaydı bulunan 8 yaşındaki kız, Sarıyer’de bir kadının çantasını çalmaktan gözaltına alındı.

  İSTANBUL Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın, hırsızlık yapmaması için daha önce makamında nasihatte bulunduğu 8 yaşındaki P.B. adlı kız ile 15 yaşındaki erkek suç ortağı İ.G, hırsızlık olayına karıştıkları gerekçesiyle yeniden yakalandılar.

  Sarıyer’e kadar takip ettiler

  Son hırsızlık Sarıyer’de yaşandı. P.B. ve İ.G, Atatürk Havalimanı’ndan izlemeye başladıkları Ayla Özmen’e, Sarıyer’deki evine geldiğinde valizlerini taşıma bahanesiyle yaklaştı. Özmen’in dalgınlığından yararlanan P.B. ve İ.G, içinde 40 bin YTL bulunan çantasını alarak kaçtı. Emniyetteki fotoğraflarından teşhis edilen P.B. ve suç ortağı İ.G. kısa sürede yakalandı. Bakırköy Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gönderilen P.B.’nin hırsızlık ve kapkaç olaylarından 16 suç kaydının olduğu, İ.G.’nin ise 9 ayrı suçtan arandığı belirlendi. Annesi Nazan B. de hırsızlık suçundan hükümlü olan küçük P.B., geçen yılın kasım ayında da Prof. Dr. Erol Üçer’in içinde 35 bin dolar bulunan çantasının kapkaç yöntemiyle alınması olayına karıştığı gerekçesiyle yakalanmıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı