« Hürriyet.com.tr
MENÜ

8 Galatasaraylı ortada kaldı

Galatasaray formasıyla şampiyonluk yaşayan ve sarı kırmızılı kulüple yolları ayrılan 8 futbolcu hala takım bulamadı. Diğer isimler arayışını sürdürürken, Ontivero, 1 haftadır Slovenya’da deneme idmanlarına çıkıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın geçen yılki kadrosunda yer alan 8 futbolcu halen kulüp bulamadı. Transfer döneminin kapanmasına 9 gün kalırken, sarı kırmızılı takımda bir dönem önemli başarılara imza atan isimler şimdilik ortada kaldı…
8 Galatasaraylı ortada kaldı
Sarı kırmızılı kulübün sona eren kontratlarını uzatmadığı Gökhan Zan ve Eboue ile birlikte kontratlarını feshettiği Engin Baytar, Kaan Baysal ve kulüp bulmaları istenen Blerim Dzemaili, Umut Gündoğan ve Lucas Ontivero büyük bir boşluk içinde.

8 Galatasaraylı ortada kaldı
DENENMENİN DAYANILMAZ ACISI

Engin Baytar Ocak ayından bu yana kulüpsüz iken, iki yıl önce G.Saray’dan ayrılan kaleci Aykut Erçetin de hiçbir kulübe gidemedi.
Yeni bir kulübe imza atamayan ve hala boşta olan bu 8 futbolcu ayrılmadan önce Galatasaray’dan tam 7 milyon Euro garanti para alıyordu.
Eboue de halen yeni bir takıma imza atmazken, G.Saray’ın 2 milyon Euro bonservis bedeli ödediği Lucas Ontivero’yu ise Slovenya ekibi O. Ljubljana bir haftadır antrenmanlara çıkarıyor ve transfer etmek için deniyor.


Geçen yıllarda iyi kazandılar

İSİM - YILLIK ÜCRET
Blerim Dzemaili - 2.1 milyon Euro
Gökhan Zan - 970 bin Euro
Engin Baytar 970 bin Euro
Aykut Erçetin - 60 bin Euro
Umut Gündoğan - 300 bin Euro
Emmanuel Eboue - 2.1 milyon Euro
Kaan Baysal - 150 bin Euro
Lucas Ontivero - 350 bin Euro


Bunları da Beğenebilirsiniz