DÜZCE HABERLERİ

8 Bin 546 Dekar Alan Mera Oldu

IHA
07.10.2015 - 14:11Son Güncelleme :

DÜZCE'DE MERA ÇALIŞMASI BÜYÜK BİR HIZLA SÜRÜYOR.

IHA

Düzce’deki Meralar Islah Ediliyor
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Mera Islahı ve Amenajmanı çalışmaları kapsamında meralar ıslah edilip otlatmaya açılmakta.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı açıklamada “İlimizde mera ıslah ve amenajman projesi çalışmalarına devam ediyoruz. Bugüne kadar 19 köyde 8 bin 546 dekar mera alanında ıslah çalışmaları tamamlanarak otlatmaya açılmıştır. 7 köyde bin 529 dekar mera alanında ise ıslah çalışmaları devam ediyor. Devam eden çalışmalar kapsamında ihale yapılarak, Mera Islah ve Amenajman Projesi uygulamasına başlanılan Merkez İlçe Ballıca, Yayakbaşı, Ozanlar ve Kızılcık köylerinde, yüklenici firma tarafından Temmuz ayı sonunda başlanılan çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında ıslah çalışması programındaki bu köylerin mera alanlarında ihata işleri yapılacak, otlatma parselleri oluşturulacak ve kapıların yapımı gerçekleştirilecektir. Bu yılın Mart ayında yapılan gübreleme çalışmalarına 2016 yılı Mart ayında da devam edilecektir. Mera ıslah çalışmaları sayesinde; düzensiz yapılan otlatmanın belli bir sisteme kavuşturulması, otlatmaya başlama ve bitiş tarihlerine riayet edilmesi, otlatmanın kapasiteye uygun olarak yapılması, otlatmayı kolaylaştırıcı tesislerin kurulması ve meraya olan aşırı baskının önüne geçilmesi sağlanacaktır. Ayrıca meralarımızın verimlikleri de artırılarak, üreticilerimiz kaba yem ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü tedarik edebileceklerdir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden 8 Bin 546 Dekar Alan Mera Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 8 Bin 546 Dekar Alan Mera Oldu haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:54
  • Guneş
   07:39
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:43
  • Yatsı
   19:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı