KIRŞEHİR HABERLERİ

8 Bin 103 Kişi Tarandı 3 Kişi De Meme Kanseri 1 Kişi De Kolon Kanseri Teşhis Edildi

IHA
04.09.2015 - 09:16Son Güncelleme : 04.09.2015 - 09:17
IHA

Sağlık Haftası nedeni ile açıklamada bulunan Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve insan sağlığını tehdit eden her unsuru Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak kaldırmaya çalıştıklarını söyledi.
Demirbaş açıklamasında, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, kapsamında toplumun sağlıklı beslenme, obezite ve fiziksel aktivite konularında halkın bilinçlenmesi amacı ile sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite bilinci kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
Kırşehir’de Halk Sağlığı Müdürlüğünün çalışmalarının düzenli olarak devam ettiğini anlatan Bekir Demirbaş, " Bulaşıcı olmayan ve kronik hastalıklarına bağlı morbidite ve mortaliteyi azaltmak için halkımızı bilinçlendirme çalışmaları devam etmektedir. Kronik hastalıklara bağlı olarak sağlığın bozulmasını ve erken ölümleri önlemek için sağlığın teşviki ve sağlıklı hayat programlarıyla entegre kapsamlı programlar hayata geçirilmiştir. Ulusal Tütün Kontrol Programı çalışmaları kapsamında tütünle mücadele, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı ile sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması, hareket alışkanlığının artırılması ve daha aktif hayat tarzına uygun çevrenin hazırlanması , Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Kalp ve Damar Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı ,Solunum Yolu Hastalıklarına Karşı Küresel İttifak (GARD) programını yürütmeye devam ediyoruz. Tütün ve tütün dumanına pasif maruziyetle mücadele etmek için 7 ilçede 7 ekiple denetimler devam etmektedir. Sigarayı bırakmak isteyenlere destek olmak ve kullanım oranlarını azaltmak için sigara bırakma polikliniğimiz KETEM bünyesinde hizmet vermektedir." diye konuştu.
Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında kanser taramalarının da devam ettiğini ifade eden Halk Sağlığı Müdürü Demirbaş, "Kanser Taramalarımız 30-65 yaş grubu bayanlara rahim ağzı kanseri taraması,40-69 yaş grubu kadınlara meme kanseri ,50-70 yaş arası kadın ve erkekte bağırsak kanseri taraması müdürlüğümüze bağlı sağlık kuruluşlarında ücretsiz olarak 2008 yılından itibaren devam etmektedir. 2015 yılı ilk altı ayında 2 bin 122 kişiye meme kanseri taraması,2 bin 175 kişiye rahim ağzı ,3 bin 806 kişiye kolon kanseri taraması yapılmış olup 3 kişide meme kanseri 1 kişide kolon kanseri tespit edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden 8 Bin 103 Kişi Tarandı 3 Kişi De Meme Kanseri 1 Kişi De Kolon Kanseri Teşhis Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 8 Bin 103 Kişi Tarandı 3 Kişi De Meme Kanseri 1 Kişi De Kolon Kanseri Teşhis Edildi haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:54
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı