ANKARA HABERLERİ

8 ay sonra çalışma başladı

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 01:00Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra 8 aydır kapalı olan Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nda Kent Estetiği ekipleri çalışmalara başladı. Bin 200 araç kapasiteli otoparkın, çalışma sonrası yeniden hizmet vereceği belirtildi.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl temmuz ayından bu yana kapalı olan Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nı yeniden hizmete açmak için çalışmalara başladı. Hürriyet Ankara’nın kapatıldığı günden bu yana defalarca gündeme getirdiği bin 200 araç kapasiteli otoparkta, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekiplerince boya badanası yapılarak diğer eksiklikleri gideriliyor. Öte yandan zemin kattaki dükkanların da Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jetormal Kaynaklar Daire Başkanlığı tarafından, çevre ilçelerin halkına ekonomik destek sağlamak amacıyla, yöresel ürünlerin satış yapılacağı yer olarak kullanılacağı belirtiliyor.

TRAFİK SORUNUNA YOL AÇTI

Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nın 8 aydır kapalı olması, bölgede trafik sorununa yol açmış, bölge esnafı başta olmak üzere çevredeki vatandaşları isyan ettirmişti. 1987 yılında yapılan yanlış bir işlemle Çankaya Belediyesi’ne geçen Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı, geçen yıl yapılan düzenlemeyle Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 8 ay sonra çalışma başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 01 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 8 ay sonra çalışma başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı