« Hürriyet.com.tr
MENÜ

78'lik hocaya ömürboyu sözleşme

Türk futboluna 45 yıldır teknik adam olarak hizmet veren ve İzmir'de “hocaların hocası” diye tanınan 78 yaşındaki Doğan Emültay, deneyimlerini 2026 yılına kadar sözleşme imzaladığı Atillaspor'da amatör oyuncularla paylaşıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Atillaspor'un tesislerinde, kulübün amatör ve genç takımlarının yanısıra futbol okuluna gelen çocuklarla da yakından ilgilenen Emültay, “beyninin çalıştığı ve sağlığının yerinde olduğu” sürece bu işi sürdüreceğini söyledi.

Emültay, 1960 yılında İzmir Demirspor'da başlayan 45 yıllık teknik direktörlük kariyeri boyunca İzmirspor başta olmak üzere Altınordu, Karşıyaka, Altay, Denizlispor, Manisaspor ve Adana Demirspor gibi birçok takımı çalıştırdığını anlattı.

Atillaspor'un 4 yıl önce kendisine 25 yıllık sözleşme önerdiğini ve bunu severek kabul ettiğini anlatan Emültay, şöyle konuştu:  “Futbolun amatörü ve profesyoneli yok benim için. Çünkü oyun aynı oyun. Atillaspor'da bulunmaktan son derece memnunum. Futbolda istikrarın önemi büyük. Manchester United, Alex Ferguson ile 14 yıldır çalışıyor. İngilizler akılsız mı? Neden bizde de teknik direktörlere böyle şans tanınmıyor? Profesyonel kulüplerin Atillaspor'dan alacağı dersler var. Beynim durmadı, sağlığım da yerinde. Kenarda oturmak günah değil mi?”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler