« Hürriyet.com.tr
MENÜ

78 ilden 160 takım

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL), 2012-2013 sezonunda 78 ilden 160 takım mücadele edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, 160 takımdan 82'sinin geçen yıl BAL'da yer aldığı bildirilirken, 67 takımın ilk kez lige katılacağı ve 11 ekibin ise Spor Toto 3. Lig'den düşen takımlar olduğu belirtildi.

TFF tarafından bu sezon 3. kez uygulanacak BAL'da, federasyon takımlara ulaşım ve konaklama katkı payı verecek. BAL'da yer alan takımların belediye ve büyükşehir belediye sınırları dışında oynayacakları deplasman maçları için, kara yolu ile gidilen her kilometre başına 1,5 lira katkı payı ödenecek.

TFF'den ulaşım ve konaklama masraflarına katkı

TFF, ulaşım katkı payının yanı sıra, tek yönde 200 kilometre ve üzerindeki mesafeye deplasmana gidecek takımlara ayrıca konaklama desteği olarak bin lira katkı payı verecek.

Bunun yanı sıra, lige katılacak takım başına 10 bin liralık maddi yardım yapacak olan federasyon, ayrıca her kulübe aylık 400 liradan 4 bin 800 liralık antrenör desteği sağlayacak.

Öte yandan, BAL'da mücadele edecek her takımın 24 oyuncusu ve 1 teknik adam için yaptırılacak sezonluk ferdi kaza sigortası TFF tarafından karşılanacak ve böylece her takıma yapılan destek miktarı 35 bin lirayı bulacak.

2012-2013 sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü, grupların belirlenmesi ve müsabaka başlama tarihleri, saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz