« Hürriyet.com.tr
MENÜ

76 madalya Türk boksu için büyük başarıdır

Türk boksu, 2011 yılını 76 madalya ile kapattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan 16. Büyükler Dünya Şampiyonası'nın olumsuz geçmesine rağmen, diğer uluslararası şampiyonalardan başarı ile ayrıldıklarını söyledi.

Bakü'deki sonuçların aldıkları madalyaların sevincini yaşamalarına engel olduğunu belirten Gözgeç, şöyle dedi:
“Bunun dışında organizasyon ve madalya olarak başarılı bir yıl geçirdik. Bizden önce 22 yılda alınan toplam madalya sayısı 386. Biz ise bir yılda 76 madalya kazandık. Bunlardan 16'sı altın, 26'sı gümüş ve 34'ü bronz. Kıyasladığımız zaman, elde edilen başarıyı asla küçümseyemeyiz.
2011 yılında 672 bin lira borcumuz vardı. Ancak, tüm bu borcumuzu kapatıp 2012 yılına borçsuz girdik. Ayrıca, tüm faaliyetlerimizi de yerine getirdik. Kastamonu'daki kamp merkezimizi bitirip hizmete açtık. Spor salonumuz yoktu, onu yaptık. Boksun başta altyapı sorunu olmak üzere bazı sıkıntıları var. İmkanlarımız doğrultusunda bu sıkıntıları aşmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yaşanan bazı sıkıntılara rağmen geleceğe ümitle bakıyorum.”
Gözgeç, 2012 yılında önlerindeki tek hedefin olimpiyatlar olduğunu da vurgulayarak, “Şimdi var gücümüzle nisan ayında Trabzon'da yapılacak olan olimpiyat elemelerine hazırlanıyoruz. Oradaki karşılaşmalar sonunda yeterli vizeyi alıp Türk kamuoyunun ve spor camiasının yüzünü güldürmek istiyoruz. Ancak, Trabzon'da dereceye giremeyenlere bundan sonra milli takımın kapılarını kesinlikle kapatacağım” diye konuştu.

AIBA başkanı Türkiye'ye geliyor

Gözgeç, Dünya Amatör Boks Birliği (AIBA) Başkanı Ching-Kuo Wu'nun 12 Ocak Perşembe günü Türkiye'ye günübirlik bir çalışma ziyaretinde bulunacağını ifade etti.
Eyüp Gözgeç, aynı zamanda Uluslararası Olimpiyat Komitesi Daimi Üyesi olan Ching-Kuo Wu'nun, bu ziyaret esnasında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile kendileriyle de görüşeceğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler