BİLECİK HABERLERİ

734. Ertuğrul Gazi’yi Anma Ve Yörük Şenlikleri

IHA
11.09.2015 - 10:51Son Güncelleme :

mesaj

IHA

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı 734. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak “Ertuğrul Gazi’yi vefatının 734. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
Mesajında, Osmanlı Devleti’nin doğuşuna ev sahipliği yapan Söğüt’ün, Türk milletinin geçmişten geleceğe uzanan tarihi yolculuğunda çok önemli bir merkez olduğunu belirten Başkan Bakıcı “ Türk tarihi, adından yüzyıllar boyu söz edilen, ilkeli ve barışçı pek çok devlet adamının başarılarıyla doludur. Kurulan ilk Türk devletinden bugüne kadar Türk ulusuna önderlik eden bu devlet adamları, yol göstericimiz ve gurur kaynağımız olmuşlardır. Söğüt’e yerleşen Kayı Boyu, Türklerin Anadolu’da kurduğu ve sonra üç kıtaya yayılan bir imparatorluğun temelini oluşturmuştur. Ertuğrul Gazi’nin Anadolu topraklarındaki Türk egemenliğinin esasını teşkil eden hoşgörü ve barışa dayalı devlet anlayışı, çeşitli din, dil ve ırktan olan tüm toplumların huzur içinde bir arada yaşamasını sağlamıştır. Köklü tarihimizin simge kişiliklerinden olan Ertuğrul Gazi ilkeleri ve yönetim anlayışıyla dünya tarihindeki en büyük imparatorluklardan olan Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna zemin hazırlamıştır” diye kaydetti.
Mesajında ayrıca; Söğüt’e yerleşen küçük bir beyliğin, büyük bir cihan imparatorluğuna dönüşmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bakıcı “Osmanlı Devleti, bir medeniyet zirvesi olarak, bilimde, edebiyatta, sanatta, mimaride ve diğer birçok alanda meydana getirdiği görkemli eserlerle, insanlığın her bakımdan ilerlemesine zemin hazırlamış, Anadolu topraklarında filizlenen; adalete, barışa, hoşgörüye ve kardeşliğe dayanan idare anlayışı zamanla daha da güçlenerek, farklı kültür ve inançtan insanların asırlar boyu bir arada kardeşçe yaşamasını sağlamıştır. Yüzyıllar boyu Türklere önderlik eden Ertuğrul Gazi; ilkeleri, fikirleri ve sahip olduğu üstün değerlerle Türk ulusunu gelecek nesillere taşımaya devam edecektir” şeklinde belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden 734. Ertuğrul Gazi’yi Anma Ve Yörük Şenlikleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 734. Ertuğrul Gazi’yi Anma Ve Yörük Şenlikleri haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:02
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı