« Hürriyet.com.tr
MENÜ

72 saat sonra Terim

Yüzde 51 ihtimalle sarı kırmızılı takımın başına geçirilecek olan Fatih Terim ile kesin anlaşmaya varıldığının 72 saat içinde açıklanması bekleniyor. Aysal’ın listesinde Terim ismini Ali Dürüst destekliyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’da başkanlığın güçlü adayı Ünal Aysal’ın futbolun başına, 4 yıl üst üste lig şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye’de daha önce hiçbir teknik adamın başaramadığı UEFA Kupası’nı kazandıran Fatih Terim’i getireceği belirtildi. Aysal’ın bunu 72 saat sonra açıklayacağı ifade edildi. Aysal’a yakın kaynaklarla görüştüğümüzde de Terim’in yüzde 51 ihtimalle mayıs ayı sonunda Florya’ya tekrar imparator olacağı dile getiriliyor.

Her alanda iddialı

Galatasaray Adası’ndaki yemekte sıkça Fatih Hoca’nın isminin anıldığı ve futbolun başına geçmesine yönetimin büyük çoğunluğunun destek verdiği kaydediliyor. Aysal’ın listesinde Terim ismini benimseyen en önemli kişi ise daha önce de Fatih Hoca ile çalışan Ali Dürüst.
Bu arada dün yapılan Divan Kurulu toplantısında diğer iki başkan adayı ile birlikte projelerini anlatan Ünal Aysal, “Karamsar psikolojiden çıkıp yüreklerde yatan aslanı ortaya çıkarma zamanıdır” diyerek her alanda iddialı olacaklarını ifade etti.

Devler arasında olmalıyız

Aysal, 15 dakika süren ve zaman zaman alkışlarla kesilen konuşmasında, özetle şunları söyledi:
“Kulübümüzün ne durumda olduğunu, buraya nasıl varıldığını anlatmaya gelmedim. 14 Mayıs 2011’den Mayıs 2014’teki dönemin yol haritasını anlatmaya geldim. Galatasaray’a gönül vermiş herkes takımını, Şampiyonlar Ligi’nde Milan, Inter, Real Madrid ve Barcelona gibi dünya markalarının içinde görmek ister. Başkanlığa talip olanların rekabet ve başarı ölçüsü dünya kulübüyle aynı oranda olmalıdır. Sportif başarıyı süreklilik hale getirecek bir Galatasaray modeli görev listemizin başında geliyor. Bu hedefe varabilmek için öncelikle ve süratle ekonomik gücümüzü sağlamak, kurumsal yapımızı uluslararası bir modele dönüştürmeliyiz.”

İşte Ünal Aysal’ın hedefleri:

1-Kulüpte futbol ve altyapı sisteminin yeniden düzenlenmesi.
2-Florya’nın her yönü ile yeniden yapılandırılmaya tabi tutulması.
3-Kulübün öncelikle UEFA kriterlerine uyumunun sağlanması.
4-Borç ile faiz yükünün yüzde 40 oranında azaltılması.
5-Sportif ve spor dışı gelir sağlayacak projelerin geliştirilmesi.
6-Florya’daki GSGM’ye ait arazinin kulübe kazandırılması.
7-Amatör şubeleri başarıya taşıyacak yapının oluşturulması.
8-GS TV’nin şifresiz yayına geçerek, tüm G.Saraylılarca izlenebilmesi.

Başkan adayları Divan Kurulu Toplantısı’nda neler söyledi?

G.Saray’a borcumu hizmetle ödeyeceğim

BAŞKAN adaylarından ilk söz alan ve 30 dakikayı aşkın süre konuşma yapan Mehmet Helvacı, “Projelerim, 7 yıllık yöneticilik tecrübelerimin bir sonucu” dedi. Adaylık nedenini, “G.Saray’a olan borcumu hizmetle ödeyeceğim” sözleriyle özetleyen Helvacı, “Bizde genel kuruldan izin alınmamış hiçbir harcama yapılmayacaktır. Sportif başarının varlığı, mali düzenlemeyi getirir” diye konuştu.

En önemli gücümüz G.Saray aşkımızdır

TURGAY Kıran, “En önemli gücümüz G.Saray aşkımızdır” dedi. Kulübün yönetimsel, sportif, ekonomik ve hukuksal sorunları olduğunu belirten Kıran, “Kültürümüz bize sorunları çözmek için mücadeleyi işaret eder. Bizlere düşen belirsizliklerin üstesinden gelmek. 14 Mayıs milat, bir başlangıç noktasıdır. Kendi mevcut varlıklarımızı satmadan yöneteceğiz” dedi.

Galatasaray facebook’ta 6.

İNTERNETTE önde gelen spor sitelerinden “futebolfinance”, Galatasaray’ın, facebook’ta dünyanın en popüler 6. takımı olduğunu duyurdu. Sitenin yaptığı sıralamaya göre, 5 milyon 270 bin hayranı olan sarı kırmızılılar, Türk takımları içinde birinci oldu. Galatasaray’ı, 3 milyon 890 bin takipçi ile izleyen Fenerbahçe 8.’liği elde ederken, listenin zirvesinde 14 milyon kişi ile Barcelona yer aldı.

Emir Sarıgül istifa etti

G.SARAY’da bir son dakika istifası daha yaşandı. Adnan Polat yönetiminden Emir Sarıgül de dün istifa etti. 14 Mayıs’taki kongrede Ünal Aysal’ın listesinde yer alan Sarıgül, kulüp binasına istifa dilekçesini göndererek, seçim öncesi Polat’ın yönetim kurulundan istifa etmiş oldu. Daha önce Haldun Üstünel, Cemal Özgörkey, Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya, da yönetimden istifa etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler