72 bin metrekarelik alışveriş merkezi

Hürriyet Haber
08 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2000 - 00:01

Tepe Grubu ve CarrefourSA işbirliği ile Kadıköy'de kurulacak olan Kadıköy Alışveriş Merkezi'nin temeli önceki gün atıldı. Toplam 72 bin metrekare alana kurulacak olan alışveriş merkezinin yapım çalışmalarının 2002 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Merkezin yapılacağı arsanın sahibi İş Bankası. Tepe Grubu ve İş Bankası'nın ortak girişimine CarrefourSA katılıyor. Alışveriş merkezinin hipermarketi CarrefourSA ve Tepe Grubu tarafından açılacak.

İki grup bundan sonra da ortak olarak 4 alışveriş merkezi daha açacaklar. Toplam kapalı alanı 67 bin 514 metrekare olacak Kadıköy Alışveriş Merkezi'nin 2 bin 829 araçlık bir de otoparkı bulunacak. Alışveriş merkezinde mağazaların yanı sıra büfeler, restoranlar, bowling ve sinema salonları da yer alacak. Tepe Grubu Bilkent Üniversitesi'nin bir kuruluşu olan Bilkent Holding bünyesinde yer alıyor. Grubun bünyesindeki bazı şirketler şunlar: Tepe İnşaat, Tepe Emlak Yatırım, Tepe Yapı, Tepe Mobilya, Tepe Mutfak, Tepe Kapı Doğrama, Biltepe, Tepe Betopan, Tepe Altyapı, Tepe Market Yatırım, Tepe Cinemaxx, Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri, Tepe Proje ve Sports International.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı