Gündem Haberleri

  71 yaşında sınıf başkanı

  Hürriyet Haber
  15.11.2001 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Aydın`ın Nazilli İlçesi`nde, 71 yaşındaki Saniye Çetin, mahallesinde okuma yazma bilmeyenleri toplayarak kurs açılmasını sağladı. Saniye Nine, ayrıca 'sınıf başkanı' da seçildi.

  Nazilli Kaymakamı Salih Keser, 4 çocuk ve 7 torun sahibi Saniye Nine`nin, Karaçay Mahallesi`nde okuma yazma bilmeyen 16 kişiyi toplayarak sınıf açılmasını sağladığını söyledi. 

  Keser, Saniye Nine`yi bu örnek hareketinden dolayı kutladığını ve sınıf başkanı seçildiği için tebrik ettiğini belirterek, elini öptü ve çeşitli hediyeler verdi. 

  Kaymakam Keser, Nazilli`de okuma yazma öğrenmek için kurs açılmasını isteyen yaşlı ve gençlerin sayısında artış gözlendiğini vurgulayarak, okuma yazma bilmeyen vatandaşları açılan kurslara davet ettiklerini kaydetti. 

  Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Ethem Avcıoğlu da,  'Ulusal Eğitime Destek Kampanyası' kapsamında 5 ayrı yerde kurs açtıklarını bildirdi. Avcıoğlu, 90 saat sürecek kurslara 76 kişinin devam ettiğini, talep karşısında yeni kurslar açacaklarını sözlerine ekledi.
    

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı