« Hürriyet.com.tr
MENÜ

71 hafta sonra muhteşem geri dönüş

Deplasmanda Samsunspor'u 4-2 mağlup eden lider Galatasaray, 71 hafta sonra 2 farkla geriye düştüğü bir maçı çevirmeyi başardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlk yarısını 2-0 yenik tamamlayıp, ikinci yarıda rakip ağları 4 kez havalandıran sarı-kırmızılı ekip, 2009-10 sezonunun 16. haftasındaki Medical Park Antalyaspor maçının ardından ilk kez böyle bir geri dönüş yaşadı.

Deplasmanda yapılan ve Orhan Ak ile Jedinak'ın golleriyle 2-0 yenik duruma düşülen Medical Park Antalyaspor karşılaşmasını sarı-kırmızılı ekip, Keita, Elano ve Kewell'ın golleriyle 3-2 kazanmayı bilmişti.

-14 maçta geri dönemedi-

Galatasaray, 2009-10 sezonunun 16. haftasındaki Medical Park Antalyaspor karşılaşmasından, dünkü Samsunspor maçına kadar geçen süredeki 70 lig maçında 14 kez 2 ve üzeri farklı yenik duruma düşmesine rağmen, bu karşılaşmaların hiçbirini çeviremedi.

“Cim-bom”, Medical Park Antalyaspor karşılaşması sonrası yine 2009-10 sezonunda 1, geçen sezon 11 ve bu sezon da 2 maçta iki ve üzeri farklı yenik duruma düşmesine karşın bu mücadelelerin hepsini yitirdi.

-Üç sezon sonra deplasmanda 4 gol-

Galatasaray'ın, Samsunspor ağlarına gönderdiği 4 gol, sarı-kırmızılıların uzun bir aranın ardından deplasmanda attığı en yüksek gol rakamı da oldu.

Sarı-kırmızılı ekip, deplasmanda en son 2008-09 sezonunun 3. haftasındaki Kocaelispor mücadelesinde 4 gole ulaşırken, bu karşılaşmadan 4-1 galip ayrılmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler