Gündem Haberleri

GÜNDEM

  70'nci yaşına özel...

  Hürriyet Haber
  22 Ağustos 2012 - 15:41Son Güncelleme : 22 Ağustos 2012 - 15:41

  24 Ocak 1993 sabahı Ankara büyük bir patlamayla sarsıldı. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Uğur Mumcu, Karlı Sokak’taki evinin önünde park halinde bulunan otomobiline yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti. Cinayetin ardından tüm Türkiye’de protesto yürüyüşleri düzenlendi, faillerin bulunacağı yönünde sözler verildi. Ancak hain cinayetin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen failler hala bulunamadı.

  Gazeteci Uğur Mumcu'nun bugün 70. doğum günü. Okurları da Mumcu'nun doğum gününü bir kitapla kutladı.

  FOTOĞRAFLARLA UĞUR MUMCU - FOTO GALERİ

  Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) Yayın Yönetmeni Orhan Tüleylioğlu tarafından yayıma hazırlanan "Uğur Mumcu Ölümsüzdür" adlı kitap, bu cuma raflarda yerini alacak.

  Kitap, okurlarının Mumcu'nun öldürülmesinden sonra kaleme aldığı, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış yazılardan ve fotoğraflardan oluşuyor.

  Basından Seçmeler, Uğur Mumcu'nun Ardından Açılan Defterlerden Seçmeler, Güldal Mumcu'ya Gelen Telgraflar bölümlerin ardından gelen "Yıllar Sonra" başlığını taşıyan bölümde ise, Ekşi Sözlük, Uludağ Sözlük ve İTÜ Sözlük'te Uğur Mumcu ile ilgili çıkan yazılara yer veriliyor.

  600 sayfadan oluşan kitapta Mumcu'nun çocukları Özge ile Özgür Mumcu'ya ait yazılar da var.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı